رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه از تولید و توزیع ۶۰۰ هزار بوته نشا‌ء گُل ‌فصلی کشت بهاره بین مناطق هشت‌گانه شهرداری کرمانشاه خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه؛ کامجو غلامی در این باره اظهار کرد: برای اولین‌‌بار در سال جاری با عنوان کشت بهاره تولید ۶۰۰ هزار بوته نشاء گل ‌فصلی در محل گلخانه این سازمان بهره‌برداری و توزیع شد.

 

وی ادامه داد: تولید نشاء گل‌ فصلی به صورت ۲ بار در سال و تحت عنوان کشت بهاره و پاییزه در گلخانه ۴ هزار متری مخصوص کشت نشاء گل‌ فصلی سازمان صورت می‌گیرد.

 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: کاشت گل‌های فصلی در فضای سبز شهری علاوه بر افزایش زیبایی بصری و طراوت محیط، ارتقای سطح نشاط و شادابی بین شهروندان را همراه دارد.

 

غلامی عنوان کرد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته کاشت گل‌های فصلی، فرش‌گل در بوستان‌ها، میادین و بلوارها در دستور کار سازمان و فضای سبز مناطق هشت‌گانه شهرداری قرار گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: تولید نشاء فصلی در گلخانه این سازمان سالانه ۲۰ میلیارد ریال برای شهرداری کرمانشاه صرفه‌جویی مالی به همراه دارد و باعث کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی اقتصادی برای شهرداری کرمانشاه شده است.