توسعه شرکتهای دانش بنیان دردستور کار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

  پرینت
شناسه خبر : 20071 | تاریخ انتشار : 27 فروردین 1401 - 10:46 |
معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه گفت: تعداد اختراعات مرکز رشد فناوري سلامت ۱۴۴ مورد است که در تاکنون 50 درصد آن ثبت شده و بیش از ۲۱۰ ميليارد ريال محصولات دانش بنیان به فروش رسیده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتررضا خدارحمی افزود: با افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان به ۱۴ مورد زمینه ایجاد شغل برای ۲۰۰ نفربه صورت تمام وقت و پاره وقت ایجاد شده‌است

او اضافه کرد : باتوجه به انتخاب شعار سال، توسعه فضای در اختیار شرکت‌های فناور از ۸۰ متر به بیش از ۴۰۰ متر مربع، افزایش تعداد واحدهای فناور از ۲۵ به ۶۹ و افزایش قراردادهای ارتباط با صنعت از ۱۱ فقره به میزان ۲۷ میلیارد ریال به بیش از ۴۰ فقره با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال از اقدامات انجام شده در حوزه توسعه فناوری سلامت دانشگاه در این راستا است.

وی اظهار داشت: واحد انتقال تکنولوژی و راه اندازی دفتر مالکیت فکر کانون پتنت ایران نیز در راستای توسعه زیرساخت های تشکیلات ایجاد شده است.

وی گفت: اکنون تعداد اختراعات مرکز رشد فناوری سلامت ۱۴۴ مورد است که در چهار سال گذشته نصف این رقم ثبت شده و در این مدت ما موفق شده‌ایم فروش ۱۰ میلیارد ریالی خود را به ۲۱۰ میلیارد ریال برسانیم.

وی اضافه کرد: باتلاش های صورت گرفته، ۲۶ مجوز تولید محصولات برای شرکت های عضو مرکز رشد فناوری سلامت دریافت شده که پنج پروانه بهره برداری، استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ و ۱۳۴۸۵ و تاییدیه سازمان انرژی اتمی برای تولید ماسک های N۹۹ و N۱۰۰ از این جمله اند.

خدا رحمی عنوان کرد: تاکنون تاییدیه GMP از سازمان غذا و داروی کشور برای تولید ماده اولیه داروهای پرامی پکسول و دونپزیل توسط شرکت نیکان اکسیر نیز دریافت شده است.

وی گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سه دوره المپیاد در رشته کارآفرینی در نظام سلامت آموزش داده شده اند و یک مدال برنز و ۲ دیپلم افتخار توسط دانشجویان کسب شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: بیش از ۵۰ شرکت تولیدی در حوزه سلامت فعالیت می کنند که ۹ شرکت در حوزه تولید داروهای شیمیایی، ۲ شرکت در حوزه خدمات سلامت، هفت شرکت در حوزه صنایع غذایی و مواد بهداشتی، ۱۷ شرکت در حوزه تجهیزات سلامت، پنج شرکت در حیطه کیت های تشخیصی، چهار شرکت در زمینه داروهای گیاهی، پنج شرکت در حوزه بهداشت محیط و کشاورزی و چهار شرکت در حوزه محصولات حاصل از ارتباط با صنعت و جامعه مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مشابه
برگزاری محفل انس با قرآن و جشن نیمه شعبان در شرکت برق منطقه‌ای غرب 
تفاهم نامه مشارکت خیر مدرسه‌ساز شاخص کشور جهت ساخت ۲۵ مدرسه  روستایی استان کرمانشاه منعقد شد
اولین کاروان کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با شعار کاروان نور تا نور مزین به پرچم صنعت برق به عتبات عالیات اعزام گردید
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.