یکی از مهمترین زیرساختهای تولید و اشتغال در اقتصاد کشور بخش صنعت است که حفظ تامین پایدار انرژی در آن اهمیت به‌سزایی داشته و تاثیر چشمگیری در عرضه کالاهای مورد نیاز جامعه دارد. چرا که تولید حداکثری کالاهای صنعتی، موجب تنظیم عرضه و تقاضا شده و از نوسانات قیمتها بر اثر کمبود مقطعی کالاها جلوگیری می‌کند و از این رهگذر آرامش بر بازار حکمفرما شده و از تنشهای اجتماعی ناشی از گرانی و کمبود کالا در دوره اوج مصرف خبری نخواهد بود.


به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه؛ البته این مهم میسر نمی‌شود مگر با همراهی همگان در صرفه‌جویی مصرف برق به عنوان انرژی کلیدی مورد نیاز واحدهای صنعتی که تامین پایدار آن نقش به‌سزایی در تداوم اشتغال و تشویق به سرمایه‌گذاری بیشتر این حوزه به عنوان پیشران اقتصاد کشور خواهد داشت و در عین حال از زیانهای هنگفت ناشی از کمبود انرژی برق در صنایع نیز جلوگیری خواهد کرد.
پس می‌طلبد برای گذر همراه با آرامش از اوج مصرف برق و مهمتر از آن مصرف بهینه این انرژی ارزشمند که وظیفه همه اقشار جامعه است، همگی به سهم خود در کاهش هدر رفت برق نهایت دقت و همراهی را داشته باشیم تا علاوه بر پیشگیری از قطع برق در هر بخشی از نفع اقتصادی آن نیز بهره‌مند شویم.

  • نویسنده : محسن عباسپور