مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمانشاه گفت: در ایام ماه مبارک رمضان ۱۱۰ هزار پرس غذای گرم و همچنین ۲۵ هزار بسته غذایی در بین مددجویان تحت پوشش توزیع می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ پیمان ترکمانه با تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان کمیته امداد استان مثل گذشته برنامه هایی را برای کمک به نیازمندان و مددجویان در دست اجرا دارد.

وی گفت: طبق روال گذشته و برنامه های امداد در هفته اکرام و نیازمندان، حداقل ۱۱۰ هزار پرس غذای گرم و ۲۵ هزار بسته غذایی با ارزش هر بسته ۲۵۰ هزار تومان تهیه می شود و درب منزل نیازمندان و مددجویان استان تحویل داده خواهد شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه بیان داشت: در قالب طرح اکرام استان و محسنین و با دستان پربرکت و نیت مردم این کار فراگیر شده و به دنبال همه گیری و فراگیری این طرح می باشیم تا خیرین و مردم بیشتری از ایتام حمایت کنند.

وی افزود: در حوزه اشتغال و با هدف توسعه برنامه ایجاد اشتغال برای خانواده های نیازمند مقرر گردیده تا منابع بیشتری در اختیار کمیته امداد قرار بگیرد و علاوه بر مددجویان به نیازمندان ۵ دهک پایین جامعه نیز خدماتی در رابطه با اشتغال ارائه شود.

ترکمانه گفت: با اختصاص یک هزار میلیارد تومان از منابع در زمینه اشتغال مقرر گردیده تا ۱۵ هزار شغل ایجاد شود و همچنین ۴ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد استان در مراکز تولیدی و خدماتی به کار مشغول شوند.

وی افزود: مشوق هایی برای کارفرمایان در به کارگیری افراد تحت پوشش کمیته امداد وضع شده که به ازای هر نفر ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات به کارفرما پرداخت خواهد شد و یا اینکه به مدت ۲ سال پرداخت حق بیمه کارفرما برعهده کمیته امداد قرار خواهد گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید داشت: یکی از فعالیت های بسیار مهمی که در سال جاری بیشتر به آن پرداخته خواهد شد سپردن بیشتر کارها و مشارکت به مردم بوده و به دنبال توسعه مراکز نیکوکاری و خیریه توسط خود مردم می باشیم و همچنین در فضای کلی خیر و احسان به دنبال هماهنگی بیشتری می باشیم تا همپوشانی های خدمات با کمک مردم و خیرین کاهش پیدا کند و خانواده های بیشتری از حوزه کمیته امداد و کمک ها استفاده نمایند.

وی ادامه داد؛ در اواخر سال گذشته سامانه امداد هوشمند اجرایی شد که با کمک این سامانه در ارائه خدمت به مددجویان سرعت و دسترسی سهولت پیدا می کند و همچنین صحت اطلاعات و ارائه خدمات نیز در این سامانه افزایش خواهد یافت.

ترکمانه گفت: در سال گذشته ۸۵ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار داشتند که شامل ۱۷۲ هزار نفر بوده و ۵۱۶ میلیارد تومان نیز به این تعداد خانوار مستمری پرداخت گردید.

وی افزود: در حوزه مسکن نیز یک هزار و ۴۰۰ مسکن برای مددجویان ساخته شد و غیر از تسهیلات پرداخت شده نیز ۱۳ میلیارد تومان به مددجویان در رابطه با ساخت مسکن ارائه شد.

این مسئوول تاکید ادامه داد؛ در بخش اشتغال نیز ۸ هزار شغل ایجاد شده که ۳۳۶ میلیارد تومان برای این تعداد شغل اعتبار در نظر گرفته شد که برای هر شغل به طور متوسط ۵۰ میلیون تومان اعتبار پرداخت شد.

وی گفت: ۹۶۲ میلیارد تومان به خانواده های تحت پوشش در سال گذشته خدمات ارائه شد و ۳۴ هزار نفر از خیرین به صورت مستمر به نیازمندان استان کمک می کنند و ۶۴ میلیارد تومان به صورت ماهیانه به ایتام و نیازمندان تحت پوشش مستمری پرداخت شده که نسبت به سال ماقبل آن حدود ۵۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه اظهار داشت: در سال گذشته مردم استان ۷ میلیارد تومان از طریق صندوق صدقات به نیازمندان کمیته امداد استان کمک نموده که این مبلغ نسبت به سال قبل از آن ۳ درصد افزایش یافته است.

وی در پایان گعت: طی سال اخیر ۵۶ میلیارد تومان زکات دریافت شد که بخشی به نیازمندان پرداخت شد و بخشی نیز در همان محلی که زکات پرداخت شده برای امور خیریه هزینه گردید.