مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: طی یک سال گذشته بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی توسط اوقاف کرمانشاه بین نیازمندان توزیع شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ حجت الاسلام محمد صالحی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت دهه وقف اظهار داشت: هر ساله ۱۰ روز به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است که هر روز با نام خاصی نامگذاری شده و برنامه های ویژه ای برای این دهه در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در روز شمار دهه وقف ، ۱۲ مهرماه روز وقف ، رسانه، تکریم واقفان خیر اندیش، ۱۳ مهر مهرماه روز وقف ، ترویج فرهنگ قرآن ، عترت و مهدویت، ۱۴ مهرماه روز وقف ، خدمات فرهنگی و اجتماعی به جامعه، ۱۵ مهرماه روز وقف، بقاع متبرکه، ترویج فرهنگ زیارت، ۱۶ مهرماه روز وقف، کاهش آسیب های اجتماعی، ۱۷ مهرماه روز وقف، توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی، ۱۸ مهرماه روز وقف، توسعه آموزش و پژوهش و حمایت از نخبگان و موسسات دانش بنیان، ۱۹ مهرماه روز وقف، سلامت و بهداشت جامعه، ۲۰ مهرماه روز وقف ، اشتغال و تولید و ۲۱ مهرماه روز وقف جمعی، توسعه مشارکتهای اجتماعی نام گذاری شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه بیان داشت: امروز دوشنبه ۱۲ مهر ماه به عنوان روز اول هفته وقف و به نام وقف، رسانه و تکریم واقفان خیراندیش نامگذاری شده است و سرکشی از واقفان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: در روز سه شنبه ۱۳ مهرماه وقف و ترویج فرهنگ قرآن عترت و مهدویت، برنامه های مفصلی در بقاع متبرکه انجام خواهد شد و برنامه اصلی نیز در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

صالحی تاکید داشت: طی روز چهارشنبه به عنوان وقف و خدمات اجتماعی و روز پنج شنبه وقف و بقاع متبرکه و زیارت نامگذاری شده است که برنامه های متنوعی در این راستا در نظر گرفته شده است و در روز پنج شنبه در تمام بقاع متبرکه مراسم سوگواری انجام خواهد شد.

وی افزود: روز جمعه نیز در مصلی ها و نماز جمعه های استان نیز سخنرانان اوقاف به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و روز شنبه نیز وقف و توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی نامگذاری شده است و بازارچه شمیم خدمت در یکی از بقاع متبرکه افتتاح خواهد شد و طی روزهای بعدی نیز برنامه های خاصی در نظر گرفته شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه ادامه داد: طی یک سال اخیر بیش از ۱۵ هزار بسته معیشتی در مناطق محروم استان توزیع شده است و بیش از ۷ هزار بسته بهداشتی نیز توزیع شده است و همچنین بیش از ۵ هزار بسته تحصیلی بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع شده که یکی از خدمات ماندگار اوقاف کرمانشاه در این زمینه بود.

وی گفت: حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیارد تومان برای خرید دارو و درمان نیازمندان اختصاص داده شد که از محل موقوفات این کار نیک و پسندیده صورت گرفت و در ایام نوروز سال جاری نیز ۲ هزار و ۷۰۰ جفت کفش تهیه گردید و بین افراد بی بضاعت توزیع شد.

حجت الاسلام و المسلمین صالحی در پایان بیان داشت: طرح کاشت درختان گردو توسط اداره اوقاف استان در دستور کار قرار دارد و در اراضی موقوفه کاشت درختان گردو مدنظر می باشد و همچنین ساخت ۵ هکتار گلخانه نیز در دستور کار قرار دارد.