مدیرکل استاندارد کرمانشاه گفت: به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، باید در هنگام خرید و استفاده از وسایل گازسوز، به نشان استاندارد توجه شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان کرمانشاه، مهدی حسین پور افزود: با توجه به سرد شدن هوا و استفاده مردم از وسایل گرمازای گازسوز، استفاده از وسایل گاز سوز دارای نشان استاندارد و رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی ضروری است.

وی اظهار کرد: استفاده از بخاری فاقد دودکش در مکان های پر رفت و آمد، به شرطی بلامانع است که اکسیژن کافی را برای آن محیط فراهم کند و تمام ضوابط و استانداردهای مربوط برای نصب این وسایل رعایت شده باشد.

مدیرکل استاندارد استان گفت: استفاده از بخاری های بدون دودکش در محل های بسته و کوچک مانند اتاق خواب، حمام و مکان هایی که دارای تهویه مناسب نیستند، منجر به بروز حوادث ناگوار می شود.

وی در ادامه بیان کرد: شیلنگ های لاستیکی که به عنوان رابط لوله کشی گاز شهری به وسایل گازسوز مورد استفاده قرار می گیرند نیز باید دارای نشان استاندارد باشند.

گفتنی است علاوه بر این، رعایت کلیه موارد ایمنی از جمله کنترل و بررسی کانال دودکش و کلاهک دودکش در انتهای کانال از نظر باز بودن کانال جهت خروج گازهای احتراق، الزامی می باشد.

ایشان در پایان اظهار نمود همشهریان با ارسال کد ۱۰ رقمی زیر علامت استاندارد به شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند از اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد و مشخصات محصول اطمینان حاصل نمایند ،ودر صورت مغایرت مراتب را از طریق شماره ۱۵۱۷به واحد رسیدگی به شکایات اداره استاندارد اطلاع دهند .