تقاطع غیرهمسطح سپاه مرداد ماه افتتاح می‌شود/ این پروژه به ۲۴ ماه زمان نیاز داشت

  پرینت
شناسه خبر : 24920 | تاریخ انتشار : 05 مرداد 1402 - 21:53 |
شهردار کرمانشاه گفت: بخش کمی از کار احداث تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه باقی مانده و این پروژه در مرداد ماه افتتاح می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از ایسنا، نادر نوروزی از تقاطع غیرهمسطح سپاه به عنوان یک رکورد در اجرای پروژه های عمرانی استان یاد کرد و گفت: زمان اجرای یک تقاطع غیرهمسطح در این حجم و در چنین محدوده ترافیکی از شهر حداقل ۲۴ ماه است، اما ما تمام توانمان را گذاشتیم که این پروژه ظرف مدت شش ماه به بهره برداری برسد، یعنی یک چهارم زمان مورد نیاز پروژه.

نوروزی افزود: این پروژه به مدت یک سال متوقف بود و وقتی در آذر ماه سال گذشته دوباره کار را شروع کنیم، پروژه تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد پیشرفت داشت. این مدت توقف و این میزان پیشرفت اندک درحالی بود که این پروژه اهمیت بسیاری در رفع گره ترافیکی محدوده میدان سپاه دارد.

وی گفت: تمام تلاش و توان خود را برای اجرای این پروژه گذاشتیم و به جای ۲۴ ماه، زمان شش ماهه را برای اجرای آن تعیین کرده و حتی تابلوی تاریخ افتتاح را هم در پروژه نصب کردیم.

شهردار کرمانشاه گفت: خیلی ها به من ایراد گرفتند که این کار(نصب تابلوی روزشمار افتتاح پروژه) را انجام ندهیم و تاریخ دقیق افتتاح را اعلام نکرده یا حداقل زمان اجرا را بیشتر کنیم، اما برای اینکه پیمانکار و عوامل اجرایی با جدیت و سرعت کار را دنبال کنند زمان شش ماه را تعیین کردیم. همین امر موجب شد عوامل اجرایی با سرعت بیشتری کار کنند.

وی ادامه داد: برای تسریع در اجرای این پروژه کارگاه ساخت سگمنت را در کرمانشاه راه اندازی کرده و سگمنت ها در آنجا تولید و در محل پروژه نصب می شدند و در حال حاضر از ۱۸۴ سگمنت مورد نیاز ۱۸۰ مورد آن نصب شده است.

نوروزی در خصوص علت تاخیر در اجرای پروژه، به سقوط جرثقیل مشغول به کار در این پروژه اشاره کرد و گفت: جرثقیل در روزهای آخر اسفند سقوط کرد و حتی دو ماشین در محل پروژه آسیب جدی دیدند، اما خوشبختانه تلفات جانی نداشت. با توجه به اینکه جرثقیل دیگری در سطح شهرستان نداشتیم باید از جای دیگر جرثقیل تهیه می کردیم، اما متاسفانه محورهای استان با توجه به سفرهای نوروزی و شلوغی جاده ها تا ۲۰ فروردین برای حمل تجهیزات سنگین بسته شد و ما نتوانستیم تا ۲۰ فروردین ماه دسترسی به جرثقیل داشته باشیم و همین امر تاخیر یک ماهه را در پروژه بوجود آورد.

وی افزود: در حال حاضر هم عمده کار پروژه تمام شده و فقط بخش های جزیی از آن باقی مانده که در همین ماه به پایان می رسد.

شهردار کرمانشاه گفت: اگر بتوانیم پروژه را در همین هشت ماه هم تحویل دهیم، عملا در یک سوم زمان مورد نیاز پروژه، آن را اجرایی کرده ایم که یک رکورد محسوب می شود.

شهردار کرمانشاه به ترافیک شدید در محل اجرای این پروژه اشاره کرد و افزود: می‌دانیم مردم کلافه شده اند اما تمام توانمان را برای بالا بردن سرعت کار گذاشته و پروژه در بخش های مختلف آن که کارگاه را هم شامل می شود عملا ۲۰ ساعت در شبانه روز فعال است و این تلاش شبانه روزی برای این است که بتوانیم هرچه سریعتر مردم را از ترافیک این محدوده نجات دهیم.

نوروزی تصریح کرد: می‌توانستیم تاریخی برای افتتاح این پروژه اعلام نکنیم و مدت اجرای پروژه را هم ۲۴ ماه در نظر بگیریم که همین قدر هم زمان نیاز دارد و بعد از افتتاح بگوییم که کارمان یک رکورد بوده و قطعا همه آن زمان تحسین هم می‌کردند، اما به خودمان سختی دادیم و به پیمانکار فشار آوردیم و زمان شش ماه را اعلام کردیم تا همه با جدیت و سرعت کار کنند و الان هم که هشت ماهه کار تحویل می‌شود باز یک رکورد عالی است.

اخبار مشابه
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
افتتاح سه آزمایشگاه نهاد ارزیابی انطباق در استان کرمانشاه به مناسبت روز جهانی تایید صلاحیت
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.