طی سفر وزیر ارتباطات به استان کرمانشاه ۵۰ پروژه مخابراتی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات منطقه کرمانشاه، طی سفر عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان کرمانشاه ۵۰ پروژه مخابراتی در حوزه های مختلف افتتاح و به بهره برداری رسید.
اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها یک هزار و۸۰ میلیارد ریال بوده است.
پروژه های مذکور همگی در راستای توسعه شبکه های شبکه های مخابراتی و زیرساخت های اینترنتی بوده و در بهبود و توسعه این شبکه ها نقش اثرگذاری خواهد داشت.
تعداد ۵ پروژه از پروژه های مذکور در استان کرمانشاه به طول ۶۰ کیلومتر و مربوط به توسعه فیبر نوری است.
نصب و راه اندازی ۴ سایت USO روستایی، و ۱۵ دستگاه کافونوری از دیگر موارد قابل ذکر و جزو ۵۰ پروژه مذکور است که در این سفر به بهره برداری رسید.
نصب و راه اندازی۱۲ سایت تلفن همراه، ۱۰ لینک تجهیزات DWDM و ۴ پروژه ظرفیت سازی و دایری FTTH شامل ۱۵۰۰۰ پورت از دیگر موارد قابل ذکر است که در این سفر افتتاح و به بهره برداری رسیدند.
لازم به ذکر است با توسعه زیرساخت های مذکور، مخابرات منطقه کرمانشاه در صورت وجود متقاضی آمادگی و قابلیت کامل برای واگذاری تلفن ثابت و سرویس اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری و با استفاده تکنولوژی FTTH را در کلیه شهرهای استان کرمانشاه از جمله شهرستان های مورد بازدید در این سفر شامل ریجاب، اسلام آباد غرب، سنقر و کنگاور را دارد.