سرپرست مخابرات منطقه کرمانشاه از افزایش متعدد مشترکان و همچنین زیرساخت های شبکه فیبرنوری در استان خبر د

به گزارش نسیم کرمانشاه، حمیدرضا امیری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران پیشرانه توسعه ict بوده و در حال حاضر گام های مثبتی را برای نوسازی و بازسازی شبکه مخابرات در دست اجرا دارد.

وی افزود: پروژه های در سطح مخابرات منطقه با اعتباری بالغ بر ۳۳میلیارد تومان در هفته جاری به بهره برداری می رسد که بیشتر شامل توسعه فیبرنوری و سیستم های شبکه می باشد.

سرپرست مخابرات منطقه کرمانشاه بیان کرد: عملیات اجرایی ۴۴سایت lt نیز به زودی آغاز خواهد شد که با انجام این مهم تحولی در اینترنت همراه اول را به دنبال دارد.

وی افزود: در حال حاضر به سمت تکنولوژی فیبرنوری قدم بر خواهیم داشت و تمرکز بر روی فیبرنوری تلفن ثابت تمرکز خواهیم کرد به طوری که شهرستان های کرمانشاه، سنقر جوانرود، پاوه، سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب در حال حاضر به شبکه فیبرنوری متصل بوده که در آینده مابقی شهرستان ها نیز به شبکه فیبرنوری متصل خواهند شد.

امیری ادامه داد: برای ارائه فیبرنوری به مشترکان محدودیت نداریم و نصب و ارائه این خدمات بستگی به تعداد مشترکان دارد که باید برای ارایه زیرساخت های آن درخواست بدهند و ظرف سه روز تا دو هفته زیرساخت ها برای مشترکان فراهم می شود.

وی گفت: توسعه مخابرات در مناطق گردشگری نیز افزایش یافته به طوری که در برخی از مناطق مانند قوری قلعه وای فای نصب شده که مشترکان می توانند از وای فای استفاده نمایند.

سرپرست مخابرات منطقه کرمانشاه تعداد مشترکان فیبرنوری استان را دو هزار مشترک اعلام کرد و گفت: زیرساخت های فیبرنوری برای ۲۰هزار مشترک در استان وجود دارد که این مقدار تا ۳۰هزار مشترک هم می رسد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات عمده در سطح شهر کرمانشاه ممانعت های مردم در رابطه با نصب دکل می باشد که امیدواریم با برنامه های جدید این مشکل برطرف شود.

امیری بیان کرد؛ ۴۰۰هزار مشترک تلفن همراه دائمی در استان وجود دارد و همچنین بیش از دو میلیون مشترک اعتباری در استان از تلفن همراه استفاده می کنند.

وی گفت: همه مکانیزم های لازم برای مقابله با سرقت در رابطه با زیرساخت ها و حوضچه ها انجام شده اما در سیم تلفن های خانگی مشکلات سرقت همچنان پابرجا می باشد و سرقت در این زمینه همچنان بالا بوده که ضررهای زیادی را به مخابرات وارد نموده است.

سرپرست مخابرات منطقه کرمانشاه طلب این شرکت از مشتریان خود را ۴۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مقدار طلب بیشتر از شرکت های ارائه دهنده خدمات بوده که مقداری از این طلب نیز مربوط به مشترکان خانگی و ادارات می باشد.

  • نویسنده : محمد فرجی