استاندار کرمانشاه با اعلام شرایط حاد کرونا در کرمانشاه گفت؛ تعداد فوتی های کرونا در استان به مرز ۲۰ نفر در طول شبانه روز رسیده است. به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند اظهار داشت: شرایط کرونا در استان بسیار حاد بوده و در حال حاضر اصلا شرایط مساعد نیست. وی گفت: از روز دوشنبه هفته […]

استاندار کرمانشاه با اعلام شرایط حاد کرونا در کرمانشاه گفت؛ تعداد فوتی های کرونا در استان به مرز ۲۰ نفر در طول شبانه روز رسیده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، هوشنگ بازوند اظهار داشت: شرایط کرونا در استان بسیار حاد بوده و در حال حاضر اصلا شرایط مساعد نیست.

وی گفت: از روز دوشنبه هفته جاری شش شهرستان استان به صورت کامل تعطیل بوده و ۲۲ ممنوعیت هم در دیگر شهرها حاکم شده است و همچنین مدیران و دستگاه های اجرایی باید برای مقابله با کرونا پیش قدم باشند.

استاندار کرمانشاه تاکید داشت: روزانه از افرادی که تست گرفته می شود حدود ۲۵ درصد از این تعداد بستری می شوند به طوری که حال آنها وخیم می باشد و تعداد بیماری های بستری شده روزانه تقریبا دو برابر ترخیصی ها می باشد.

وی افزود: امروز ۹۲۶ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری می باشند که طبق برنامه قبلی یک هزار تخت برای استان پیش بینی شده بود که در حال حاضر این ظرفیت پر شده است.

بازوند ادامه داد؛ اگر بیش از یک هزار نفر بستری داشته باشیم خسارت سنگینی به استان وارد می شود و از مردم تقاضا داریم تا مثل سابق در پیک های اول و دوم کمال همکاری را در رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

وی گفت: روزانه حدود ۲۰ نفر در استان کرمانشاه بر اثر کرونا فوت می شوند و با ادامه این روند ساعتی یک فوتی به تعداد فوتی های استان اضافه می شود که امیدواریم طی هفته های آینده شاهد کاهش روند رو به رشد کرونا در استان باشیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه بیان داشت: در این شرایط که مقدمات حضور در مدارس فراهم نیست مقرر شده تا برای ۹ هزار دانش آموز نیازمندی که تبلت ندارند تبلت تهیه شود تا مشکل خرید تبلت برای تعدادی از این دانش آموزان مرتفع شود.

وی در مورد منطقه آزاد قصرشیرین نیز گفت: شرایط استان نسبت به استان های همجوار از لحاظ منطقه آزاد قصرشیرین مطلوب تر است به دلایلی همچون نزدیکی با پایتخت عراق، قرار گرفتن حد واسط مرز عراق با کشور می باشد.

بازوند در ادامه در مورد وضعیت حقوق و دستمزدهای استان گفت: در سال ۹۶ حقوق ماهیانه پرسنل استان حدود ۳ میلیون تومان بوده و در سال ۹۹ این مقدار به حدود ۶ میلیون تومان رسیده است که رشد ۹۹ درصدی داشته است بنابراین پرداخت بیشتری صورت می گیرد.

وی در مورد شایعات اخیر در فضای مجازی در مورد تبدیل وضعیت تعدادی از کارکنان استانداری کرمانشاه اظهار داشت؛ نامه ای از طرف بنده در فضای مجازی منتشر شده بود که تعداد حدود ۱۸ نفر از پرسنل استانداری تقاضای تبدیل وضعیت داده بودند و ما هم با این موضوع موافقت کرده بودیم و همچنین موظف هستیم مشکلات این افراد را در رابطه با استخدام و تبدیل وضعیت حل کنیم.

استاندار کرمانشاه تاکید داشت: استخدام این افراد مربوط به دولت قبلی می باشند و همگی در زمان دولت قبلی و استانداران قبلی استخدام شده بودند و هیچ کدام از این افراد در زمان مسئولیت بنده به استخدام استانداری در نیامده اند و بنده هم بر حسب وظیفه پیگیر کار این افراد بودم که با تنگ نظری هایی از سوی برخی مواجه شدم.

وی افزود: در استان باید با تنگ نظری مبارزه کنیم به طوری که تنگ نظری ها مانع پیشرفت استان می باشد و همیشه در استان برای هر مفیدی گروهی مقاومت کرده و مانع پیشرفت و رشد استان می شوند.

بازوند در پایان تاکید داشت: تاکنون اقدامات مهمی در استان کرمانشاه انجام شده اما اقدامات مفید نشر داده نمی شود که از جمله این ها می توان به کلانشهر شدن کرمانشاه اشاره داشت اما اصلا به این موضوع پرداخته نشده و بیشتر موضوعات فرعی در فضای مجازی مطرح می شود.