تعامل صنعت و دانشگاه، راهی برای افزایش تاب آوری صنایع

  پرینت
شناسه خبر : 22468 | تاریخ انتشار : 01 دی 1401 - 20:19 |

  به گزارش نسیم کرمانشاه؛ کیوان کاشفی با بیان اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه در کشورهای مختلف را می‌توان در سه سطح طبقه‌بندی کرد، افزود: سطح اول که در کشورهای پیشرفته وجود دارد به این شکل است که خود صنایع برای آموزش نیروی کار موردنیاز خود مجوز مرکز آموزشی می‌گیرند. وی ادامه داد: در […]

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ کیوان کاشفی با بیان اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه در کشورهای مختلف را می‌توان در سه سطح طبقه‌بندی کرد، افزود: سطح اول که در کشورهای پیشرفته وجود دارد به این شکل است که خود صنایع برای آموزش نیروی کار موردنیاز خود مجوز مرکز آموزشی می‌گیرند.

وی ادامه داد: در سطح دوم نیز ارتباط بین صنعت و دانشگاه عمدتاً با محوریت تشکل‌های بخش خصوصی است و تشکل‌های بخش خصوصی در زمینه آموزش نیروی کار صنایع پای‌کار آمدند و در سطح سوم نیز دانشگاه و صنعت هریک مسیر خود را می‌روند.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است، اگرچه در کشور ما ارتباط بین صنعت و دانشگاه چیزی مابین سطح دو و سه است اما وضعیت نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر شده و اکنون در نزدیک‌ترین تعامل بین صنعت و دانشگاه هستیم.

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به حوزه‌های مختلفی که اکنون صنعت و دانشگاه می‌توانند در آن همکاری داشته باشند، افزود: شرایط تحریم‌ها تبعات کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدتی برای صنایع ما داشته که یکی از مهم‌ترین آنها کاهش رقابت‌پذیری صنایع و تاب‌آوری آنها است و دانشگاه‌ها می‌توانند در زمینه افق صنایع در صورت بازگشایی درهای کشور و برداشته شدن تحریم‌ها به‌خوبی به کمک بخش صنعت بیایند.

کاشفی یکی دیگر از زمینه‌هایی که حوزه صنعت و دانشگاه می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند را تربیت دانشجویان بین‌المللی دانست که در این زمینه خلأ داریم.

وی استفاده از ظرفیت کارشناسی و دانشگاهی را برای صنایع و بخش خصوصی ضروری دانست و تأکید کرد: اتاق بازرگانی به‌خوبی در این حوزه ورود کرده و تلاش کردیم با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه، تمامی خروجی فعالیت‌های اتاق بازرگانی پشتوانه علمی داشته باشد.

رئیس اتاق کرمانشاه سپس به برپایی هفتمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه به میزبانی کرمانشاه هم اشاره کرد و یادآور شد: با هدف ایجاد تعامل نزدیک بین صنعت و دانشگاه، تلاش کردیم میزبانی این همایش به استان سپرده شود.

کاشفی با اشاره به سه ضلع اصلی برگزار کننده این همایش شامل اتاق کرمانشاه ، موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران و دانشگاه دانشگاه رازی، ابراز امیدواری کرد با حضور و مشارکت اساتید بنام، دانشجویان و فعالان عرصه صنعت شاهد اتفاقی مبارک و متفاوت در تعامل صنعت و دانشگاه باشیم.

رئیس اتاق کرمانشاه تاکید کرد: باید از دستاوردهای این همایش خروجی عملیاتی و ماندگار برای استان بگیریم.

اخبار مشابه
خروج غیرقانونی مرغ از کرمانشاه به دلیل اختلاف قیمت
شورای پیشگیری از وقوع جرم حوزه آب روستاهای جوانرود و ثلاث باباجانی برگزار شد
جشنواره ملی نخود در کرمانشاه آغاز به کار کرد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.