تعامل صنعت و دانشگاه، راهی برای افزایش تاب آوری صنایع

  پرینت
شناسه خبر : 22468 | تاریخ انتشار : 01 دی 1401 - 20:19 |

  به گزارش نسیم کرمانشاه؛ کیوان کاشفی با بیان اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه در کشورهای مختلف را می‌توان در سه سطح طبقه‌بندی کرد، افزود: سطح اول که در کشورهای پیشرفته وجود دارد به این شکل است که خود صنایع برای آموزش نیروی کار موردنیاز خود مجوز مرکز آموزشی می‌گیرند. وی ادامه داد: در […]

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ کیوان کاشفی با بیان اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه در کشورهای مختلف را می‌توان در سه سطح طبقه‌بندی کرد، افزود: سطح اول که در کشورهای پیشرفته وجود دارد به این شکل است که خود صنایع برای آموزش نیروی کار موردنیاز خود مجوز مرکز آموزشی می‌گیرند.

وی ادامه داد: در سطح دوم نیز ارتباط بین صنعت و دانشگاه عمدتاً با محوریت تشکل‌های بخش خصوصی است و تشکل‌های بخش خصوصی در زمینه آموزش نیروی کار صنایع پای‌کار آمدند و در سطح سوم نیز دانشگاه و صنعت هریک مسیر خود را می‌روند.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است، اگرچه در کشور ما ارتباط بین صنعت و دانشگاه چیزی مابین سطح دو و سه است اما وضعیت نسبت به سال‌های گذشته بسیار بهتر شده و اکنون در نزدیک‌ترین تعامل بین صنعت و دانشگاه هستیم.

رئیس اتاق کرمانشاه با اشاره به حوزه‌های مختلفی که اکنون صنعت و دانشگاه می‌توانند در آن همکاری داشته باشند، افزود: شرایط تحریم‌ها تبعات کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدتی برای صنایع ما داشته که یکی از مهم‌ترین آنها کاهش رقابت‌پذیری صنایع و تاب‌آوری آنها است و دانشگاه‌ها می‌توانند در زمینه افق صنایع در صورت بازگشایی درهای کشور و برداشته شدن تحریم‌ها به‌خوبی به کمک بخش صنعت بیایند.

کاشفی یکی دیگر از زمینه‌هایی که حوزه صنعت و دانشگاه می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند را تربیت دانشجویان بین‌المللی دانست که در این زمینه خلأ داریم.

وی استفاده از ظرفیت کارشناسی و دانشگاهی را برای صنایع و بخش خصوصی ضروری دانست و تأکید کرد: اتاق بازرگانی به‌خوبی در این حوزه ورود کرده و تلاش کردیم با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه، تمامی خروجی فعالیت‌های اتاق بازرگانی پشتوانه علمی داشته باشد.

رئیس اتاق کرمانشاه سپس به برپایی هفتمین همایش تعامل صنعت و دانشگاه به میزبانی کرمانشاه هم اشاره کرد و یادآور شد: با هدف ایجاد تعامل نزدیک بین صنعت و دانشگاه، تلاش کردیم میزبانی این همایش به استان سپرده شود.

کاشفی با اشاره به سه ضلع اصلی برگزار کننده این همایش شامل اتاق کرمانشاه ، موسسه آموزشی پژوهشی اتاق ایران و دانشگاه دانشگاه رازی، ابراز امیدواری کرد با حضور و مشارکت اساتید بنام، دانشجویان و فعالان عرصه صنعت شاهد اتفاقی مبارک و متفاوت در تعامل صنعت و دانشگاه باشیم.

رئیس اتاق کرمانشاه تاکید کرد: باید از دستاوردهای این همایش خروجی عملیاتی و ماندگار برای استان بگیریم.

اخبار مشابه
تگرگ نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان به کشاورزی کرمانشاه خسارت زد
به آینده اقتصاد ایران امیدوارم
اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.