رئیس اتاق کرمانشاه با مدیران بانک صادرات پیرامون مباحث بانکی و ارزی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ حیدر کدیور در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت اقتصادی استان ارائه کرد و کرمانشاه را استانی موفق از نظر صادرات برشمرد که مراودات اقتصادی و تجاری خوبی با کشور عراق هم با بخش کردی و هم بخش‌های مرکزی و جنوبی این کشور دارد.

 

عمل کمر ممنوع! با کمربند درمانی «پلاتینر» ۲ هفته ای دیسک درمان میشه

 

وی از صادرات بالغ بر ۲.۵ میلیارد دلاری کرمانشاه در ۱۰ ماهه امسال یاد کرد و افزود: بعد از برخی استان‌های بندری مانند هرمزگان، در جایگاه بعدی قرار داریم.

 

وی ابراز امیدواری کرد شرایط تجاری ‌و اقتصادی کرمانشاه بیش از پیش رونق بگیرد.

 

کدیور سپس از اتاق بازرگانی به عنوان تشکلِ تشکل‌های بخش خصوصی و اقتصادی یاد کرد که همه حوزه‌های اقتصاد، صنعت، معدن، کشاورزی و … را در برمی‌گیرد.

 

رئیس اتاق کرمانشاه از استقبال خوب فعالین اقتصادی از کارت‌های بازرگانی نیز یاد کرد که اکنون روزانه ۲۰ تا ۳۰ کارت بازرگانی در اتاق کرمانشاه صادر می‌شود.

 

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر سیاست‌های رفع تعهدات ارزی بانک مرکزی باعث شده تجار و بازرگانان دچار چالش‌های جدی شوند، افزود: این سیاست بانک مرکزی اگرچه با هدف کنترل قیمت و ذخایر ارز بود، اما معتقدم سیاست کارشناسی شده‌ای نبود و نتیجه منفی داشت که باعث شد بسیاری از تجار زمینگیر شوند و ضربه سنگینی به ساختار اقتصاد مملکت وارد شود.

 

رئیس اتاق کرمانشاه در ادامه از عملکرد مثبت بانک صادرات، در ارائه خدمات بین‌الملل که باعث تمایز این بانک با سایر بانک‌ها شده یاد کرد و ادامه داد: بانک صادرات تا کنون همکاری خوب ارزی با فعالین اقتصادی داشته و امیدواریم این مسیر ادامه داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه سیاست کلی بانک‌ها بر این است که هر جایی که پول و منابع اقتصادی هست بیشتر آنجا را تقویت کنند، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و تجاری کرمانشاه، این استان ظرفیت آنکه از نظر توسعه خدمات بانکی تقویت شود را دارد.

 

در این نشست آقای یوسفوند مدیر امور شعب بانک صادرات، آقای زیبایی معاون امور شعب این بانک و آقای تولایی نماینده صرافی سپهر حضور داشتند و بر لزوم تعامل بیشتر با فعالین اقتصادی و حمایت از آنها تاکید کردند.

 

برنامه ریزی برای ارتقا ارائه خدمات ارزی در استان کرمانشاه، ارائه تمامی خدمات ارزی که در مرکز انجام می شود در کرمانشاه و … از دیگر مواردی بود که توسط مدیران بانک صادرات مطرح شد.

 

آنها همچنین اشاره‌ای به سیاست رفع تعهدات ارزی بانک مرکزی نیز داشتند که اگرچه برای جلوگیری از لطمه به ذخایر ارزی کشور در نظر گرفته شده، اما باید در این بین تدابیری اندیشیده شود که تجار واقعی صدمه نبینند.