در چهل و سومین هفته از پویش هر هفته الف_ ب ایران تصفیه خانه فاضلاب شهر هرسین در ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ علیرضا کاکاوند اظهار داشت: عملیات اجرایی این تصفیه خانه از سال ۸۱ شروع شده که بنا به دلایل حقوقی، قراردادی و مالی متوقف شده بود.

وی گفت: تکمیل این تصفیه خانه از اول فروردین ماه سال جاری در دستور کار قرار گرفت که امروز شاهد به ثمر نشستن تلاش های صورت گرفته برای بهره برداری از این تصفیه‌خانه فاضلاب می باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین را ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب اعلام کرد و گفت: این تصفیه‌خانه از نوع سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده است.

وی مجموع طول شبکه این پروژه را ۱۲۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: تاکنون ۸۰ کیلومتر از طول شبکه انجام شده و مابقی به صورت سنتی دفن می‌شود.

کاکاوند در ادامه گفت: برای بهره‌برداری از این تصفیه خانه ۲۷ میلیارد تومان در بخش خط انتقال و تصفیه‌خانه هزینه شده است و این تصفیه خانه جمعیت ۵۵ هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی در پایان تاکید داشت: صددرصد فاضلاب شهر توسط این پروژه جمع آوری و تصفیه خواهد شد و این تصفیه خانه جزو بهترین و با کیفیت ترین تصفیه خانه های کشور می باشد.