معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ماه در قالب پویش هر هفته الف- ب - ایران به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه ایرج شهبازی در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار داشت: روند اجرای این پروژه به دلیل مشکلات حقوقی و کمبود اعتبار به مدت پنج سال متوقف شده بود که با پیگیری‌ها و تلاش‌های فراوان از سال گذشته فعالیت اجرایی آن آغاز و اکنون آماده بهره‌برداری شده است.

وی ظرفیت تصفیه‌خانه فاضلاب هرسین را ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب اعلام کرد و گفت: این تصفیه‌خانه از نوع سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده است.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه مجموع طول شبکه این پروژه را ۱۲۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: تاکنون ۸۰ کیلومتر از طول شبکه انجام شده و مابقی به صورت سنتی دفن می‌شود.
وی در ادامه گفت: برای بهره‌برداری از این تصفیه خانه ۲۷ میلیارد تومان در بخش خط انتقال و تصفیه‌خانه هزینه شده است.

شهبازی اظهار داشت: این تصفیه خانه جمعیت ۵۵ هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه در همه ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه یا تصفیه خانه فاضلاب داریم و یا در دست اجرا است، گفت: هیچ شهرستانی در استان در زمینه تصفیه‌خانه فاضلاب بلاتکلیف نیست.

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ساخت هفت تصفیه‌خانه فاضلاب در استان کرمانشاه در دست اجرا است، افزود: اکنون در شهرهای سنقر و کلیایی، کرندغرب، سرمست، ثلاث باباجانی، صحنه، جوانرود و روانسر پروژه ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب در دست اجرا است.