مدیرعامل سازمان حمل ونقل مسافر شهر کرمانشاه ،ازلزوم سخت گیری در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک از سوی رانندگان تاکسی در پی شیوع موج سوم ویروس کرونا خبر داد. ‍ به گزارش نسیم کرمانشاه، سجادسلیمانی در جلسه کمیته مقابله با شیوع ویروس کرونا سازمان حمل ونقل مسافر شهر کرمانشاه با اشاره […]

مدیرعامل سازمان حمل ونقل مسافر شهر کرمانشاه ،ازلزوم سخت گیری در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک از سوی رانندگان تاکسی در پی شیوع موج سوم ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، سجادسلیمانی در جلسه کمیته مقابله با شیوع ویروس کرونا سازمان حمل ونقل مسافر شهر کرمانشاه با اشاره به نزدیک شدن فصل پاییز و توصیه پزشکان مبنی براحتمال گسترش شیوع بیماری کرونا در کشور،از تداوم عملیات ضدعفونی مستمر ناوگان و تشدیداجرای طرح برخورد با رانندگان خودروهای تاکسی فاقد ماسک خبر داد و تاکید ؛برای بار اول سه روز توقیف خودرو و درصورت تکرار علاوه بر جریمه به کمیته انضباطی معرفی خواهند شد.

وی ضمن قدردانی از رانندگان تاکسی و اتوبوس که که همواره نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند خاطر نشان کرد:در راستای صیانت از حقوق این خانواده بزرگ و شرافتمند با معدود رانندگانی که پروتکل‌های بهداشتی خصوصا استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کنند به جد برخورد خواهد شد.

سلیمانی ادامه داد:به همین منظور این سازمان در پی اخذ احکام قضایی و دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا عدم استفاده از ماسک توسط رانندگان را به عنوان یک تخلف محسوب کرده که در همین راستا بیش از ۹۶دستگاه خودرو تاکسی فاقد ماسک توسط بازرسان تاکسیرانی با همکاری پلیس راهور اعمال قانون شدند.

وی با بیان اینکه بنا بر آمارهای اعلام شده از سوی نهادهای مرتبط ۲۶درصد از انتقال ویروس کرونا از طریق حمل ونقل عمومی صورت میگیرد افزود: تاکید و تلاش سازمان بر این است که مسافران تاکسی نیز از ماسک استفاده کنند زیرا رانندگان تاکسی از اقشار در معرض خطر هستند و مسافران برای حفظ سلامتی خود و دیگران از ماسک استفاده کنند تا چرخه استفاده از ماسک کامل باشد و شاهد مشکلات کمتری در این خصوص باشیم.