‍ مدیرکل بودجه و خزانه داری شهرداری کرمانشاه از تدوین برنامه های شهرداری کرمانشاه بر اسا سند چشم انداز ۲۰ ساله خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه دکتر علی جمور اظهار داشت: بودجه مصوب شهرداری کرمانشاه برای سال جاری یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان […]


مدیرکل بودجه و خزانه داری شهرداری کرمانشاه از تدوین برنامه های شهرداری کرمانشاه بر اسا سند چشم انداز ۲۰ ساله خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه دکتر علی جمور اظهار داشت: بودجه مصوب شهرداری کرمانشاه برای سال جاری یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که خوشبختانه با تمهیدات و اقدامات انجام شده تا پایان آبان ماه با احتساب اوراق مشارکت حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۱۴ درصد تحقق پیدا کرد.

وی افزود: هم اکنون متمم و اصلاحیه بودجه به صورت لایحه ای به شورای اسلامی شهر ارسال شده است و منتظر تصویب آن هستیم.

مدیر کل بودجه شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: میزان بودجه مصوب شده شهرداری در سال گذشته ۸۸۰ میلیارد تومان بود که از این میزان ۵۴ درصد آن تحقق پیدا کرد.

مدیرکل خزانه داری شهرداری کرمانشاه گفت: امسال کمک های دولت به شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده با وجود تحقق کامل بودجه، کمتر از سال گذشته بود، به گونه ای که میزان کمک های دولت از ۷۹ میلیارد تومان به ۴۶ میلیارد تومان معادل کاهش ۳۰ درصدی رسیده است.

جمور تاکید کرد: علی رغم مشکلات مالی شهرداری های سراسر کشور و کاهش درآمدهای شهرداری به دلیل شیوع بیماری کرونا، پرداخت حقوق تمام پرسنل شهرداری کرمانشاه به روز پرداخت می شود.

وی از استقرار سامانه کنترل پروژه در شهرداری کرمانشاه خبر داد و گفت: استقرار این سامانه موجب شفاف سازی و عدم دخل و تصرف نظرات شخصی در انجام معاملات مالی در شهرداری های مناطق می شود.

به گفته مدیرکل بودجه و خزانه داری شهرداری کرمانشاه، امسال تمام بالای ۴۵ میلیون تومان در سامانه کنترل پروژه ثبت و سپس استعلامات و روند بررسی آن توسط سامانه انجام می شود.
 
جمور به اجرای سند چشم انداز ۲۰ سال شهرداری کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: تمام برنامه ها و پروژه های شهری براساس اهداف و چشم انداز این سند تدوین شده اجرا می شود.

وی گفت: اجرای برنامه های شاخص حوزه معاونت و برنامه ریزی شهرداری در جهت بهبود ارائه خدمات به شهروندان، اجرای سیستم ورود و خروج پرسنل و مکانیزه شدن سیستم بایگانی و اسکن پرونده های شهرداری در حوزه سرمایه انسانی از جمله دیگر اقدامات شهرداری کرمانشاه در سال جاری است.