‍ مدیر عامل آبفای استان کرمانشاه از آزمایش، پمپاژ و راه اندازی ۷ حلقه چاه عمیق در راستای مصوبات ستاد استانی کرونا خبر داد و گفت: از این تعداد، یک حلقه چاه وارد مدار بهره برداری شده و ۶ حلقه چاه دیگر نیز در مرحله آزمایش، پمپاز و راه اندازی قرار دارند. به گزارش نسیم […]


مدیر عامل آبفای استان کرمانشاه از آزمایش، پمپاژ و راه اندازی ۷ حلقه چاه عمیق در راستای مصوبات ستاد استانی کرونا خبر داد و گفت: از این تعداد، یک حلقه چاه وارد مدار بهره برداری شده و ۶ حلقه چاه دیگر نیز در مرحله آزمایش، پمپاز و راه اندازی قرار دارند.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ علیرضا کاکاوند مدیر عامل آبفای استان کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس مصوبات ستاد کرونا استان و در جهت تامین آب ‌مناطق مختلف کرمانشاه حفر ۱۰ حلقه چاه عمیق در دستور کار این شرکت قرار گرفت .

وی افزود: در این راستا امروز (۲۷ آبان ماه) یک حلقه چاه در منطقه تنگه کنشت کرمانشاه با عمق ۱۴۴ متر و حجم تولید ۳۵ لیتر بر ثانیه به مرحله پمپاژ رسید که در این زمینه تاکنون ۷ حلقه چاه در مناطق بحرانی استان حفر شده است و از این تعداد یک حلقه وارد مدار بهره برداری شده و ۶ حلقه دیگر نیز در مرحله آزمایش و پمپاژ، آماده تجهیز و راه اندازی می باشند.
مدیر عامل آبفای استان تصریح کرد: ۳ حلقه چاه دیگر نیز در مرحله استقرار دستگاه قرار دارند و حداکثر تا دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.
  این مقام مسئول با اشاره به حجم آب افزوده شده به شبکه آبرسانی استان گفت: با حفر و راه اندازی این ۱۰ حلقه چاه مجموعا ۳۰۰ لیتر آب به حجم آب استان افزوده خواهد شد.
 ایشان اعتبار صرف شده برای حفر و راه اندازی این چاه ها را بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و از مردم خواست با توجه به شیوع کرونا و لزوم استفاده همشهریان از آب و منابع آبی، با مدیریت بهینه مصرف‌ ما را یاری دهند تا با کمبود آب مواجه نشویم.

خبرنگار: محمد فرجی