شهردار کرمانشاه با اشاره به لزوم استفاده از تجربیات بازنشستگان و پیشکسوتان در مدیریت شهری، گفت: زیرساخت‌های شهری متناسب با سالمندان آماده می شود.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، دکتر نادر نوروزی در نشست تجلیل از برخی بازنشستگان کرمانشاهی عضو کانون بازنشستگان کرمانشاه، اظهار داشت: بازنشستگان و پیشکسوتان در میدان عمل تجربه های خوبی را فرا گرفتند که باید این تجربه ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت انتقال تجربیات به نیروها و پرسنل جدید، گفت: در مجموعه مدیریت شهری باید برنامه‌ای اجرا شود که طی آن انتقال تجربیات از نیروهای بازنشسته و پیشکسوت به جوانان انجام گیرد.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: احترام به بزرگتر اصل ضعیف شده است که به عنوان یک آسیب برای آینده باید به آن نگاه کرد.

وی ادامه داد: همه ما باید با تلاش مضاعف برای ترویج فرهنگ احترام به بزرگتر بکوشیم.

نوروزی با اشاره به اینکه جامعه امروزی ما به سمت سالمندی میرود، خاطر نشان کرد: زیرساخت‌ها و رفاهیات شهری باید با سالمندی جامعه سازگار شود.

وی افزود: طراحی و اجرای مبلمان شهری مناسب برای استفاده سالمندان، طراحی و اجرای پل عابر پیاده کمانی با شیب مناسب و بدون پله، ایجاد پیاده راه در بافت سنتی شهر و احداث سرویس بهداشتی از خدماتی است که مجموعه مدیریت شهری در دست اجرا و اقدام دارد.

شهردار کرمانشاه همچنین در این نشست دستور احداث پارک کاملا متناسب سالمندان را به مجموعه خدمات شهری صادر کرد.

نوروزی در پایان با اعلام اینکه مجموعه مدیریت شهری کرمانشاه آمادگی هرگونه خدمت رسانی به بازنشستگان و پیشکسوتان کرمانشاهی را دارد، گفت: به زودی خانه‌های بازنشستگان در پارک‌ها را احیا و فعال خواهیم کرد.

در پایان این نشست از برخی بازنشستگان کانون بازنشستگان کرمانشاه توسط دکتر نادر نوروزی شهردار کرمانشاه تجلیل به عمل آمد‌.