مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: تا پایان سال جاری تمام بیمه شدگان این مرکز تحت پوشش نسخه نویسی الکترونیکی قرار می گیرند. به گزارش نسیم کرمانشاه، کیومرث مظفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت؛ تا فروردین ماه سال جاری ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار به استان تخصیص داده […]

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: تا پایان سال جاری تمام بیمه شدگان این مرکز تحت پوشش نسخه نویسی الکترونیکی قرار می گیرند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیومرث مظفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت؛ تا فروردین ماه سال جاری ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار به استان تخصیص داده شد که کل مطالبات بخش خصوصی و موسسات غیر دانشگاهی پرداخت شد و همچنین ۷۰ درصد مطالبات دانشگاهی نیز پرداخت شد.

وی گفت؛ افراد تحت پوشش کمیته امداد می توانند بدون هیچ دغدغه ای خدمات درمانی موردنیاز خود را دریافت کنند، استان کرمانشاه با ۳۰ هزار بیمه نامه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد تا به امروز در رتبه اول کشور قرار دارد.

مظفری بیان داشت: گام بلند بیمه سلامت به سمت استقرار دولت الکترونیک و نسخه نویسی الکترونیکی بود که در شهریور ماه سال ۹۷ آغاز شد و در اسفند ماه نسخه الکترونیکی در سطح شهرستان هرسین آغاز شد به طوری که تا پایان سال جاری تمام شهرهای استان تحت پوشش این سامانه قرار خواهند گرفت‌.

وی افزود: توجه به طرح نسخه نویسی الکترونیکی قطعا باعث کاهش هزینه ها خواهد شد که این طرح از شهریور ماه تحت عنوان سامانه استحقاق سنجی به عنوان اولین استان کشور در کرمانشاه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در بحث کنترل فشارخون خون نیز گفت؛ طرح فشارخون یک طرح ملی بوده و این تقاضا را از بیمه شدگان داریم که هرچه سریع تر به این طرح بپیوندند.

وی تاکید داشت؛ طرح کنترل فشارخون باعث پیشگیری بسیاری از بیماری های هزینه ساز شده و هزینه ها در این زمینه را کاهش داده لذا انتظار داریم این طرح اجرایی شود.

مظفری اظهار داشت: در حال حاضر تعداد بیمه شدگان استان حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر بوده که این مقدار ۶۲ درصد از افراد تحت پوشش در استان را شامل می شود و نسبت به سال ۹۷ افزایش یافته است‌.

وی در مورد بیماران خاص نیز گفت؛ هر بیمار هموفیلی در سال حدود ۴۰ میلیون و هر بیمار دیالیزی ۵۰ میلیون هزینه دارد و برای هر پیوند کلیه نیز ۱۰ میلیون هزینه به بیماران پرداخت خواهد شد و هزینه صدور بیمه و خدمات ارائه شده به بیماران خاص نیز رایگان می باشد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه افزود: در سال ۹۷ بیمه شدگان بیمه سلامت بالغ بر ۶ میلیون بار به مراکز درمانی مراجعه نموده و به صورت سرپایی درمان شدند و حدود ۱۲۰ هزار پرونده نیز در این زمینه تشکیل شد.

وی در پایان نیز گفت؛ سامانه ۱۶۶۶ پاسخگوی نیازها، انتقادات و شکایات افراد و بیمه شدگان می باشد و به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمات به بیمه شدگان گرامی می باشد.