استاندار کرمانشاه گفت: تا روزی که به عنوان استاندار به مردم این دیار خدمت می کنم، به هر شکل ممکن شهردار کرمانشاه را حمایت می کنم تا اقدامات و پروژه های شهری به سرانجام برسد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست با مجموعه مدیریت […]

استاندار کرمانشاه گفت: تا روزی که به عنوان استاندار به مردم این دیار خدمت می کنم، به هر شکل ممکن شهردار کرمانشاه را حمایت می کنم تا اقدامات و پروژه های شهری به سرانجام برسد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست با مجموعه مدیریت شهری کرمانشاه که بعدازظهر امروز در سالن شهرداری انجام شد، هدف از این نشست را قدردانی از خانواده بزرگ شهرداری دانست و اظهار کرد: در این مدت علی رغم تمام مشکلات و کمبودها، شاهد تلاش ها و پیشرفت پروژه های عمرانی و خدمات ارزنده  مدیریت شهری بودیم.
وی با تاکید بر اینکه شهردار کرمانشاه علاوه بر اینکه یکی از مدیران با برنامه، سخت کوش و پیگیر است، در عین حال یکی از مدیران ریسک پذیر نیز هست، افزود: این ریسک پذیری شهردار کرمانشاه در انجام پروژه های شهری یک نقطه قوت بسیار بزرگی است.
استاندار کرمانشاه با اشاره به بحران ویروس کرونا در کشور، گفت: متاسفانه شرایط مطلوبی در سطح استان و به خصوص در شهر کرمانشاه وجود ندارد و تنها راه برون رفت از این بحران انسجام و وحدت بین همه دستگاه ها هستیم که این انسجام باید در شهرداری به خوبی صورت بگیرد.
بازوند با تاکید بر اینکه شهرداری جدای از استانداری نیست و شورای شهر نیز جدای از شهرداری و استاندار نیست، تصریح کرد: طبیعتاً برخی اختلاف سلیقه ها وجود دارد که این اختلاف سلیقه ها در راستای مطالبات مردم است و امیدواریم در این مدت باقی مانده تا انتخابات شوراها وریاست جمهوری، این مجموعه یک تیم منسجم باشند که مردم شاهد خدمات ارزنده آنها در پایان دوره مدیریتشان باشند.
وی با بیان اینکه معیار مردم در انتخاب اعضای شورا و شهردار، مطالباتی از جنس عمران و آبادانی شهر است، بیان کرد: انتظار داریم این اختلاف سلیقه های اندک در دورن خانواده شهرداری و شورای شهر به بیرون دَرز پیدا نکند تا راحت تر بتوان مشکلات شهر را پیگیری کنیم.
* پایین بودن سرانه درآمدی، اداره شهر را با سختی روبه رو می کند
استاندار کرمانشاه گفت: علی رغم دشوار بودن تامین ۴۰ میلیارد تومان حقوق کارکنان، تامین اعتبارات پروژه های عمرانی، جذب سرمایه گذار و کارهای پیمانکاری، پروژه های شهر کرمانشاه در شرایط خوبی قرار دارد.
بازوند با تاکید بر اینکه مدیریت و اداره کلانشهر کرمانشاه کار ساده ای نیست، ادامه داد: برخی از شهرها سرانه درآمدی بالایی دارند که می توان آن را راحت تر مدیریت کرد، اما پایین بودن سرانه درآمدی شهر کرمانشاه، موجب مشارکت کمتر در عمران و آبادی می شود و اداراه این شهر را با سختی روبه رو می کند.
 
*مجموعه مدیریت شهری چهره زیبایی از کرمانشاه به نمایش گذاشتند
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری «کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است»، تاکید کرد: شهر را یک موجود زنده است و  همگان موظف به تلاش برای زیبا ساختن و نشان دادن چهره زیبای این شهر هستیم و امروز شاهد هستیم که تیم مجموعه مدیریتی شهر کرمانشاه باوجود همه این کمبودها، چهره واقعی و زیبای شهر کرمانشاه را به خوبی به نمایش گذاشته اند.
بازوند گفت: روزی که به عنوان استاندار به کرمانشاه آمدم با جدیت کلانشهر شدن کرمانشاه را پیگیری و نهایی کردم، اما یکی از نگرانی های کلانشهر شدن کرمانشاه، ارائه خدمات قابل قبول به شهروندان بود که خوشبختانه امروز با گزارش هایی از اقدامات و کارهای نو مجموعه مدیریت شهری در حال دست پیدا کردن اهداف کلان مدنظر هستیم.
وی با تاکید بر اینکه کلانشهر بودن نیازمند اقدامات نوآورانه است، افزود: طبیعاً در مقابل هر اقدام و کار نو شاهد به وجود آمدن مقاومت ها و تنش هایی خواهیم بود که باید با تلاش و جدیت بیشتر از این مقاومت ها عبور کنیم.
 استاندار کرمانشاه ادامه داد: اگر به دنبال توسعه استان هستیم، باید این توسعه از مرکز استان شکل بگیرد تا شعاع آن به سایر نقاط استان برسد، لذا باید همه دستگاه ها برای تحقق آن کمک کنند.
 
*جمع آوری و ساماندهی آب های سطحی نیازمند اعتبارات ویژه ای است
بازوند با بیان اینکه شهر کرمانشاه نیازمند داشتن طرح جامع و تفضیلی دارد، گفت: در سال جاری شروع مطالعات این طرح و بازنگری آن باید در دستور کار قرار بگیرد و عملیات آن نیز عملاً آغاز شود تا مشکلات شهر کرمانشاه  برای رفع آن در این طرح لحاظ شود.
وی بحث جمع آوری آب های سطحی را یکی از دغدغه های مردم دانست و افزود: این نگرانی در فصل بارش باید در اولویت شهرداری کرمانشاه قرار بگیرد، هرچند که جمع آوری و ساماندهی آب های سطحی در مساحت کلانشهر کرمانشاه نیازمند اعتبارات زیادی است.
وی به مقوله جذب سرمایه گذار و داشتن درآمد پایدار برای شهر کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: درآمدهای سنتی جوابگوی مدیریت کلانشهر کرمانشاه نیست، بنابراین باید به سمت افزایش درآمدهای شهرداری باشیم که موجب افزایش درآمدهای شهروندان نیز می شود.
استاندار کرمانشاه با اظهار بر اینکه یک شهردار زمانی می تواند به شهروندان خدمات مناسبی ارائه بدهد که شهروندانش دارای درآمد سرانه بالایی باشند، افزود: یکی از اهداف مدیریت شهری، توانمند کردن شهروندان از همه جهات است.
بازوند با تاکید بر اینکه باید موانع بر سر راه سرمایه گذاری، تنگ نظری ها، آفت های توسعه و آفت های ورود جریان سرمایه به استان بر طرف شود، گفت: سرمایه گذار با سرمایه گذاری بر روی پروژه ها به دنبال سود است که بخشی از این سود به شهروندان بر می گرد و اگر او ضرر کند، همه شهروندان نیز ضرر می کنند.
 
*اختصاص ۱۲ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری کرمانشاه
وی بیان کرد: دستور ویژه ای برای نوسازی ناوگان حمل و نقل صادر شده است که با تمام توان در خدمت شهروندان باشد.
بازوند در این نشست قول اختصاص ۱۲ میلیارد تومان برای کمک به شهرداری کرمانشاه داد و گفت: این اعتبار با اولویت پروژه های عمرانی در جهت پیشرفت و آبادانی شهر کرمانشاه اختصاص می باید.
در ادامه این نشست دکتر طلوعی شهردار کرمانشاه با تشکر از حمایت‌های استاندار و معاونین استانداری در حوزه شهری، اظهار کرد: مهندس بازوند با پیگیری مستمر و تاثیرگذار در حوزه شهری تمام قد از مجموعه مدیریت شهری کرمانشاه حمایت کرده است.
وی ادامه داد: نوسانات قیمت، چند مرحله شهرداری را در برنامه‌ریزی با مشکل رو به رو کرده است.
شهردار کرمانشاه با اشاره به آسفالت بی سابقه معابر کرمانشاه، تصریح کرد: در هیچ دوره‌ای سابقه نداشته به این مقدار معابر کرمانشاه روکش آسفالت و لکه‌گیری به خود ببیند.

گفتنی است، در پایان این نشست از مدیران مجموعه مدیریت شهری توسط استاندار تجلیل به عمل آمد.