مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: تامین نفت سفید ۴۶ هزار خانوار کرمانشاهی فاقد گاز طبیعی به صورت مطلوب انجام می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس فریدون یاسمی اظهار داشت: با توجه به این که ۴۶ هزار خانوار مشترک نفت سفید و فاقد گاز طبیعی در استان وجود دارد از تابستان سال جاری نفت سفید بر اساس شارژ شدن در کارت بانکی این خانوارها راه اندازی شده و در ۴۴۰ فروشندگی نفت سفید و نفت گاز در بخش ادوات کشاورزی دستگاه پوز قرار داده شد.

وی گفت: به صورت ماهیانه نسبت به شارژ نمودن کارت بانکی و سهمیه نفت سفید خانوار اقدام می شود و تاکنون ۱۰۰۰ لیتر نفت سفید در اختیار خانوارها قرار گرفته است که تا پایان همین ماه مرحله بعدی اعلام خواهد شد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه بیان کرد: آمادگی داریم تا نفت سفید خانوارها را در اختیار آنها قرار دهیم به طوری که تاکنون بیش از ۸۰ درصد از نفت سفید به خانوارها اختصاص یافته و هیچ مشکل خاصی در رابطه با تامین سوخت رسانی به این خانوارهای فاقد گاز طبیعی وجود ندارد.

وی افزود: وضعیت ذخیره سازی نفت سفید در انبارهای استان مطلوب می باشد و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

یاسمی تاکید داشت: در ارتباط با بحث گاز مایع تقاضا داریم که این خانوارها حتما از طریق کارت نسبت به دریافت گاز مایع اقدام کنند چرا که این اقدام دو حسن دارد که یکی بر اساس قیمت مصوبه حمایت از مصرف کنندگان عامل توزیع مکلف به دریافت نرخ بوده و دوم این که نفت سفید به موقع به دست خانوارها خواهد رسید و از عرصه قاچاق خارج از شبکه نیز جلوگیری بعمل خواهد آمد.

وی ادامه داد: در ارتباط با سوخت رسانی به ادوات کشاورزی و بخش کشاورزی نیز بیش از ۳۲ هزار دستگاه ادوات در این بخش موجود می باشد و بر اساس سطح زمین زیرکشت و با هماهنگی ادارات ذیربط سهمیه آنها مشخص خواهد شد و سهمیه یکساله به صورت ماهیانه بر اساس اعلام و درخواست جهاد کشاورزی به کارت مالکیت ادوات کشاورزی انتقال خواهد یافت.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: کرمانشاه جزو اولین استان هایی بود که پلاک گذاری ادوات کشاورزی در آن انجام شد و به طوری که سهمیه سوخت صاحبان ادوات در کارت بانکی آنها شارژ می شود.

وی در رابطه با کنترل و نظارت توزیع فرآورده های نفتی در مرزها نیز گفت: بیش از پنج مرز خروجی رسمی فعال در استان وجود دارد که در این پنج مرز از دیب دیجیتال استفاده شده که با استفاده از آن قاچاق فرآورده های نفتی به حداقل ممکن رسیده است.

یاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بیش از ۱۲۰ جایگاه بنزین و نفت و گاز و همچنین ۷۶ جایگاه سی ان جی در استان فعال است و با برنامه ریزی انجام شده شرکت پخش مکلف به نظارت مداوم و مستمر ماهیانه بر این جایگاه ها می باشد.

وی افزود: به هیچ عنوان غیر از مهندسین شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هیچ شخصی حق دسترسی یا باز کردن پلمب تلمبه جایگاه های سوخت را ندارد و همچنین تحت هیچ عنوان کم فروشی در جایگاه ها معنی و مفهوم نخواهد داشت و هر شش ماه یکبار نیز اداره استاندارد به صورت غیر مترقبه بر جایگاه ها نظارت خواهد داشت و چنانچه مورد تخلفی مشاهده شود برخورد قانونی با فرد خاطی صورت خواهد گرفت.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: کیفیت فرآورده‌های نفتی استان در حد استاندارد قابل قبولی بوده و در ارتباط با مصرف بنزین نیز جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و هیچگونه کمبودی در رابطه با تامین بنزین و نفت و گاز در سطح استان نداریم.

  • نویسنده : لیلا دلاور گلدسته