سرپرست بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: تمامی بدهی‌های سازمان بیمه سلامت استان تا پایان شهریور‌ماه پرداخت شده و هیچگونه بدهی به مراکز دولتی و غیر‌دولتی، داروخانه‌ها و پزشکان طرف قرارداد نداریم.

رضا تحویلیان، سرپرست بیمه سلامت کرمانشاه اظهار کرد: یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۵۱۶ هزار نفر بیمه شده روستایی هستند.

وی ۱۸۳ پزشک خانواده روستایی و ۱۷۶ پزشک خانواده شهری را طرف قرارداد بیمه سلامت استان عنوان کرد و افزود: تمامی بدهی‌های سازمان بیمه سلامت استان تا پایان شهریور‌ماه پرداخت شده و هیچگونه بدهی به مراکز دولتی و غیر‌دولتی، داروخانه‌ها و پزشکان طرف قرارداد نداریم وهیچ مرکز درمانی بهانه‌ای برای عدم پذیرش بیماران ندارند و نمی‌توانند به دلیل بدهی‌های معوقه از پذیرش بیماران امتناع کند.

سرپرست بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به رونمایی از طرح صندوق حمایت از بیماران صعب‌الاعلاج، خاطرنشان کرد: اعتبار ۵ هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض و ۲ هزار میلیارد تومان با عنوان قرض‌الحسنه با بهره کم برای آغاز کار این صندوق از هفته گذشته در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۲۶ نوع بیماری صعب‌العلاج از جمله بیماری‌های مزمن، سرطان، پارکینسون، پروانه‌ای، ام‌اس و… تا ۱۰۰درصد هزینه‌ها قابل پرداخت است.

تحویلیان جلوگیری از قاچاق دارو با اجرای طرح بارکد دارو، اجرای طرح دارویار (پرداخت مابه‌التفاوت قیمت دارو آزاد و یارانه‌ای) و طرح دارورسان (رساندن دارو درب منزل بیماران دارای مشکل حرکتی) را از دیگر خدمات خوب حوزه سلامت در کشور برشمرد.

وی از نشان‌دار شدن ۶۰۵ زوج نابارور و پرداخت هزینه به ۳۹۸ زوج به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: محدودیتی برای پذیرش بیماران در این بخش نداریم.