مدیرکل آموزش و پررورش استان کرمانشاه گفت: تاکنون بیش از ۳۰۴ هزار دانش‌آموز کرمانشاهی برای سال تحصیلی جدید که به صورت حضوری برگزار می‌شود، ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تسنیم؛ سلمان محمدی اظهار داشت: قرار است امسال سال تحصیلی جدید از ابتدای مهر ماه به صورت حضوری برگزار شود و از هم‌اکنون مقدمات لازم برای برگزاری کلاس‌ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بازگشایی به صورت حضوری مدارس نیاز به همکاری سایر دستگاه‌ها و خانواده‌ها دارد عنوان کرد: مصوب شده در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تهویه مدارس، سرویس بهداشتی و دیگر موارد شهرداری و پلیس راهور و سایر دستگاه‌ها همکاری کنند.

محمدی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰۴ هزار دانش‌آموز کرمانشاهی موفق به ثبت‌نام شده‌اند گفت: از ۳۴ هزار دانش‌آموز پایه اولی که در جامعه هدف ما بودند ۳۳ هزار و ۴۰۰ یعنی بیش از ۹۸ درصد ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه مهلت ثبت نام تا ۳۱ مرداد ماه اعلام شده است از خانواده‌ها درخواست می‌شود در هفته اول شهریورماه کار ثبت نام را به اتمام برسانند زیرا تمامی اقدامات و برنامه‌ریزی و کلاس بندی برای مهر انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد: تاکنون بیش از ۹۴ درصد دانش‌آموزان کرمانشاهی استان ثبت سفارش کتب درسی را انجام داده‌اند و از این نظر رتبه سوم کشور را داریم و این فرایند تا روز جمعه ۱۱ شهریورماه مهلت دارد.

محمدی با اشاره به اهمیت طرح سنجش نوآموزان برای دانش‌آموزان کلاس اولی گفت: این طرح تا ۱۵ شهریورماه مهلت دارد و تا امروز ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر موفق به انجام تست و غربالگری شده‌اند.