علیرغم تلاش شبانه روزی پرسنل محیط زیست استان، متأسفانه شعله های آتش همچنان در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل فعال و در حال پیشروی است. به گزارش نسیم کرمانشاه، در هفتمین روز از آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل، شعله های آتش همچنان در حال پیشروی است. فریدون یاوری مدیر کل حفاظت […]

علیرغم تلاش شبانه روزی پرسنل محیط زیست استان، متأسفانه شعله های آتش همچنان در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل فعال و در حال پیشروی است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، در هفتمین روز از آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل، شعله های آتش همچنان در حال پیشروی است.
فریدون یاوری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در این خصوص گفت: از همان روزهای نخستین آتش سوزی در منطقه، کلیه همکاران محیط زیست استان در حالت آماده باش قرار گرفتند.
وی افزود: اکیپ های مختلف همکاران در سطح استان هر روز جهت اطفاء حریق به منطقه اعزام می شوند و علیرغم تلاش شبانه روزی و چندین مورد اطفاء به دلیل صعب العبور بودن منطقه هنوز موفق به مهار کامل آتش نشده ایم.
یاوری گفت: شیب تند، صعب العبور بودن، وزش باد، پوشش انبوه گیاهی منطقه، غلتیدن کنده های مشتعل بر روی شیب ها و … از عواملی است که تاکنون باعث گسترش شعله های آتش در منطقه و جلوگیری از مهار کامل آن شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در ادامه افزود: بر اساس آخرین برآورد تقریبی تاکنون بیش از ۱۴۰۰ هکتار از عرصه های طبیعی منطقه طعمه حریق شده و کماکان تلاش برای مهار آتش توسط محیط بانان و کارشناسان از سراسر استان بصورت شبانه روزی همچنان ادامه دارد.
وی افزود: استفاده از تمام امکانات موجود از جمله ایجاد آتش بر با دستگاه لودر، دستگاه دمنده، آتش کوب و … برای کنترل آتش همچنان ادامه دارد و مهار این آتش سوزی گسترده امکانات بیشتری را می طلبد.
یاوری در پایان افزود: علیرغم خستگی مفرط همکاران محیط زیست استان، همچنان تلاش ها برای اطفاء حریق منطقه ادامه دارد.