مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از بهره مند شدن ۱۴۰ هزار خانوار کرمانشاهی از پاداش صرفه جویی برق در خردادماه جاری خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس مرادی اظهار داشت: از اول خردادماه تا پایان این ماه با اجرای طرح ملی پاداش صرفه‌جویی ۱۴۰هزار مشترک کرمانشاهی مشمول دریافت پاداش در این طرح شدند.

وی افزود: از مجموع ۳۹۹ هزار قبض صادر شده برای مشترکین خانگی تعداد ۱۴۰هزار قبض صادر شده مشمول دریافت پاداش شدند که این مقدار ۳۵ درصد از مشترکین استان را شامل می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه مبلغ پاداش اختصاص یافته به مشترکین استان در طرح ملی پاداش صرفه جویی را ۲۲میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: این مبلغ در خرداد ماه به مشترکین پرداخت شده و این طرح طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه توصیه های در زمینه صرفه جویی داشت و گفت: استفاده از لوازم پرمصرف برقی مانند لباسشویی، جاروبرقی، اتو و نظایر آن و حتی کولر اضافی در ساعت پیک یا اوج مصرف برق یکی از مهمترین دلایل مصرف بالای برق بوده که اثرات منفی بر بار شبکه برق طی این ساعات ایجاد می کند.

مهندس مرادی در پایان بیان داشت: از هم استانی های عزیز تقاضا می کنیم تا در ساعت اوج گرما با توجه بیشتر به صرفه جویی حداکثری و ترویج فرهنگ لامپ اضافی خاموش، ما را در استمرار خدمت رسانی مطلوب و پایداری شبکه برق یاری نمایند.