۶ پروژه بزرگ شرکت برق منطقه ای غرب با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان در قالب پویش هر هفته الف_ ب ایران به بهره برداری رسید.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در مراسم چهل و سومین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو اظهار داشت: بر اساس اطلاعات ثبت شده ۷۲ درصد از جمعیت روستایی جهان از نعمت برق برخوردارند اما در ایران بیش از ۹۹ درصد از جمعیت روستایی کشور از نعمت برق برخوردارند.

وی گفت: تلاش های انجام شده از آغاز انقلاب تاکنون به ۱۳ برابر شدن تعداد روستاهای دارای برق کشور منجر شده است و مابقی روستاها نیز تا پایان دولت تدبیر و امید برقدار می شوند.

رجبی مشهدی با تقدیر و تشکر از مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب گفت: با افتتاح شش پروژه بزرگ در استان کرمانشاه و همچنین رونمایی از نرم افزار aSAS در نیروگاه زاگرس پیشرفت چشمگیری را در صنعت برق شاهد می باشیم.

در ادامه مهندس اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب اظهار داشت: در چهل و سومین هفته از پویش هر هفته الف_ ب ایران در امروز سه شنبه ۱۲ اسفندماه ۶ پروژه بزرگ به بهره برداری رسید.

وی گفت: اعتبار این پروژه ها بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان می باشد که این پروژه ها جهت پایداری و اطمینان شبکه و قابلیت عبور از پیک برق سال ۱۴۰۰ شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب بیان داشت: این مجموعه نوار مرزی غرب کشور را شامل می شود که نقطه انتهایی کشور بوده اما علاوه بر عدم مشکل در تامین برق سه استان کرمانشاه، کردستان و ایلام به صادرات برق نیز اقدام نمودیم.

وی در ادامه به تشریح پروژه های افتتاح شده پرداخت و گفت: پروژه احداث پست ۲۳۰/۶۳ کیلوولت شاهد و خطوط انتقال و فوق‌توزیع مربوطه که به نام سردار رشید اسلام و انقلاب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده است در شهرستان کرمانشاه با اعتباری بالغ بر ۱۱۸ میلیارد تومان، احداث پست کامپکت ۶۳/۲۰ کیلوولت حمیل واقع در شهرستان اسلام‌آباد غرب بخش حمیل با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان، توسعه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت سنقر واقع در شهرستان سنقر و کلیایی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان پروژه‌هایی هستند که افتتاح و بهره‌برداری شدند.

مهندس اسدی خاطرنشان ساخت: توسعه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت قره‌سو واقع در شهرستان کرمانشاه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان، توسعه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت هرسین واقع در شهرستان هرسین با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان و احداث فاز اول نیروگاه مقیاس کوچک دنا به ظرفیت ۸.۶ مگاوات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی واقع در شهرستان هرسین با اعتباری بالغ بر ۸۱ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی هستند که توسط وزیر نیرو افتتاح شدند.

وی در ادامه به تشریح مشخصات پروژه‌ها پرداخت و گفت: پست ۲۳۰/۶۳ کیلوولت شاهد دارای دو فیدر خط ۲۳۰ کیلوولت، دو فیدر ترانس ۲۳۰ کیلوولت، چهار فیدر خط ۶۳ کیلوولت، دو دستگاه ترانسفورماتور ۱۶۰ مگاولت‌آمپری با ظرفیت کل ۳۲۰ مگاولت‌آمپر و ۱.۲ کیلومتر خط انتقال دومداره و ۳.۴ کیلومتر خط فوق‌توزیع دومداره می‌باشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب اعلام داشت: پست کامپکت ۶۳/۲۰ کیلوولت حمیل دارای یک فیدر خط ۶۳ کیلوولت، چهار فیدر خط ۲۰ کیلوولت و یک دستگاه ترانسفورماتور قدرت با ظرفیت ۳۰ مگاولت‌آمپر، در پست ۶۳/۲۰ کیلوولت سنقر یک دستگاه فیدرخانه دارای چهار فیدر ۲۰ کیلوولت خروجی نصب شد، پست ۶۳/۲۰ کیلوولت قره‌سو دارای یک دستگاه فیدرخانه شامل چهار فیدر ۲۰ کیلوولت خروجی است.

وی در پایان گفت: پست ۶۳/۲۰ کیلوولت هرسین دارای دو دستگاه فیدر ۲۰ کیلوولت خروجی، فاز اول نیروگاه مقیاس کوچک دنا به ظرفیت ۸.۶ مگاوات که با تکمیل فاز دوم این پروژه، ظرفیت نهایی این نیروگاه به ۱۲.۶ مگاوات خواهد رسید.