بهره برداری از ۳۳۹ طرح گازرسانی با اعتبار۳۰۴۰میلیارد ریال در دهه فجر توسط شرکت گاز استان کرمانشاه

  پرینت
شناسه خبر : 22884 | تاریخ انتشار : 13 بهمن 1401 - 21:04 |
سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه اظهار کرد: با تلاش شرکت گاز استان در دهه مبارک فجر امسال از پروژه گازرسانی به یک شهر، ۱۴۹ روستا و ۱۸۹ طرح تولیدی و صنعتی بهره برداری خواهد شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، ناصر حسینی سرپرست شرکت گاز استان ضمن بیان این خبر افزود: در این دهه مبارک، طرح گازرسانی به شهر ریجاب با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال که گاز ۱۵۷۴خانوار این شهر را تأمین می کند افتتاح خواهد شد.

وی افزود: یکی از رسالت های انقلاب اسلامی رفع محرومیت و ایجاد عدالت در دسترسی تمام آحاد مردم به امکانات و انواع انرژی های مورد نیاز آنهاست که در همین راستا شرکت گاز استان کرمانشاه با تمام توان در حال گازرسانی به تمامی روستاها و مناطق صعب العبور و مرزی است تا مردم این مناطق از مواهب انرژی پاک گاز طبیعی بهره مند شوند.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه اعلام کرد: در این راستا طرح گازرسانی به ۱۴۹ روستا با اعتبار۲۶۷۰میلیاردریال در دهه مبارک فجر به مرحله بهره برداری می رسد که این موضوع تعداد روستاهای گازدار استان را به ۲۰۲۱ روستا افزایش می دهد.

حسینی با اشاره به رسالت شرکت گاز در خصوص کمک به تولید و صنعت کشور، ادامه داد: ۱۸۹ طرح تولیدی وصنعتی مختلف نیز در دهه فجر از نعمت گاز برخوردار می شوند که برای گازرسانی به آنها ۱۳۰میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با گازدار شدن این تعداد واحد صنعتی، از مصرف روزانه سوخت مایع در این واحدها که معادل ۳۴هزار و ۱۶۰ متر مکعب گاز است، جلوگیری می شود که این امر هم از نظر کاهش هزینه های تولید و هم از لحاظ مسائل زیست محیطی بسیار حائز اهمیت است.

حسینی در پایان ابراز کرد: با احتساب طرح هایی که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد ضریب نفوذ گاز رسانی در بخش شهری استان کرمانشاه به ۹۹/۹ درصد و در بخش روستایی به ۹۰ درصد و درمجموع دوبخش شهری و روستایی به ۹۷/۶ درصدخواهد رسید؛ همچنین تعداد واحدهای صنعتی برخوردار از گاز به ۳هزار و ۱۰۰ واحد افزایش می یابد.

اخبار مشابه
پاداش ۳۰ میلیون ریالی نیروهای شرکت بازیافت شهرداری کرمانشاه فردا پرداخت می شود
بررسی موانع سد شرفشاه سومار در شرکت آب منطقه ای کرمانشاه
دیدار شهردار و مدیران شهرداری کرمانشاه با فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) 
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.