مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: پایگاه اطفای حریق چالابه تا اردیبهشت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، احد جلیلیان با اشاره به آخرین وضعیت پایگاه اطفای حریق چالابه که پایلوت غرب کشور هم هست، گفت: با توجه به نیازی که احساس می‌شد، احداث این پایگاه سال گذشته در منطقه “چالابه” استارت خورد.

جلیلیان پیشرفت فیزیکی کنونی پایگاه اطفا حریق غرب کشور را ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: مقرر شده با همکاری سازمان محیط زیست و استانداری کرمانشاه اعتباراتی به این پروژه اختصاص یابد.

وی معتقد است، در صورت تامین اعتبار می‌توان ظرف مدت کمتر از یکسال این پایکاه را به بهره‌برداری رساند و تا اردیبهشت سال آینده آماده باشد.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه پایگاه اطفا حریق چالابه می‌تواند مرکزی برای ارائه خدمات به استان‌های همجوار هم باشد، خاطرنشان کرد: برای این پایگاه بخش‌هایی مانند حوضچه آب، پد بالگرد و… در نظر گرفته شده است.

جلیلیان در ادامه اشاره‌ای هم به کاهش قبول توجه آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان کرمانشاه داشت و افزود: امسال برخلاف سال‌های گذشته تنها یک یا دو مورد جزیی آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان داشتیم که وسعت آنها بسیار کم بود و تقریبا به محض شروع آتش‌سوزی، مهار شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه وسعت آتش‌سوزی‌های امسال حتی به یک هکتار هم نرسید.

وی از آماده‌باش ۱۸ اکیپ در سطح استان برای مقابله با آتش‌سوزی‌های عرصه محیط زیست خبر داد و عنوان کرد: عمده این اکیپ‌ها و تجهیزاتی که داشتند در مناطقی که احتمال آتش‌سوزی در آن بیشتر بود از جمله پاوه، روانسر، جوانرود، سرپل ذهاب و… متمرکز شد.

به گفته مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه، همکاری مردم و آموزش جوامع محلی تاثیر بسزایی در کاهش آتش‌سوزی‌های امسال داشته است.