بهبود زیرساخت‌های مرزی با تزریق اعتبارات ملی

  پرینت
شناسه خبر : 25148 | تاریخ انتشار : 05 شهریور 1402 - 17:24 |
رئیس اتاق کرمانشاه ثبات قوانین و ایجاد چشم‌انداز شفاف پیش روی فعالین اقتصادی را مهمترین خواسته از وزیر صمت برشمرد.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، حیدر کدیور در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد حضور وی در استان کرمانشاه را فرصتی مغتنم برای معرفی توانمندی‌ها ‌ ظرفیت‌هایی که در حوزه تولید و تجارت استان وجود دارد دانست.

وی سپس اشاره‌ای به شرایط سختی که امروز  ناشی از فشار تحریم‌ها به کشور حاکم است داشت و ادامه داد: اما خوشبختانه دوران بسیار مثبتی را از نظر تعامل بخش خصوصی با دولت و حاکمیت شاهد هستیم که در سایه این تعامل می‌توان از این گردنه سخت اقتصادی نیز عبور کرد.

رئیس اتاق کرمانشاه تعامل سازنده دولت و بخش خصوصی را گامی در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت ساختار بخش خصوصی و فاصله گرفتن از اقتصاد دولتی  دانست.

کدیور سپس به بیان چند پیشنهاد برای بهبود شرایط اقتصادی کشور پرداخت و گفت: نخستین پیشنهاد این است که هرگونه تصمیم سازی در عرصه اقتصاد که بر سرنوشت تولید و تجارت کشور اثرگذار است با کسب نظر از فعالین بخش خصوصی باشد تا دیگر شاهد دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ناگهانی که گاهی شرایط فعالیت اقتصادی را سخت می‌کند نباشیم.

وی با بیان اینکه امروز ثبات قوانین که بتواند چشم‌انداز پیش روی بخش خصوصی را شفاف کند مهمترین خواسته از وارد صمت است، خاطرنشان کرد: هرگونه بی ثباتی هرچند که کوچک به نظر برسد اما تاثیرات بزرگی بر روند فروش، صادرات و حتی بازارهای جهانی ما خواهد داشت.

رئیس اتاق کرمانشاه خطاب به وزیر صمت اظهار کرد: بخش خصوصی به سوی شما دست یاری دراز می‌کند و هدف ما پیشبرد جایگاه اقتصادی کشور در سایه تعامل با دولت و حاکمیت است.

کدیور بخش دوم سخنان خود را به کرمانشاه اختصاص داد و افزود: مهمترین مطالبه ما در استانی که با داشتن پنج مرز رسمی تقریبا ۳۰ تا ۵۰ درصد صادرات ایران به عراق را در سالیان اخیر عهده‌دار بوده، بهبود زیرساخت‌های مرزی با تزریق اعتبارات ملی است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر طرح‌های نیمه تمامی در کرمانشاه داریم که مستلزم توجه ویژه وزارت صمت برای تکمیل آنها هستیم .

اخبار مشابه
انگور یاقوتی کرمانشاه روانه بازار شد
اجرای طرح «نجما» در کرمانشاه
پیام دکتر حمیدرضا امیری بمناسبت روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.