یادواره شهدای حقوق‌دان استان کرمانشاه امروز با حضور خانواده شهدا و جمعی از مسئولان استان در اسلام‌آباد غرب برگزار شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، در راستای اجرای برنامه‌های کنگره ملی شهدای استان کرمانشاه، یادواره شهدای حقوق‌دان استان کرمانشاه به میزبانی شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار شد، در این یادواره که با حضور مسئولان استانی و شهرستان و حقوق‌دانان بسیجی و خانواده معظم شهدای حقوق‌دان برگزار شد، سخنرانان به بیان نقش شهدای والا مقام در عزت و اقتدار ایران اسلامی پرداختند.

 

در این مراسم سردار قنبری، جانشین سپاه حضرت نبی اکرم (ص) با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم که فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه بسط دهیم.

 

وی عنوان کرد: بسیج در دوران دفاع مقدس در کنار ارتش و سپاه بسیاری از غیر ممکن‌ها را ممکن ساخت که بسیاری از این فداکاری‌های بسیج مردمی ناگفته مانده است.

 

جانشین سپاه حضرت نبی اکرم (ص) با بیان جمله‌ای از شهید سلیم قنبری مبنی بر اینکه «با خدای خود عهد بسته ام که خیانت نکنم» ابراز امیدواری کرد همه ما و مسئولین باید از این جمله الگو بگیریم و عهد ببندیم خیانت نکنیم و به مردم خدمت کنیم.

 

قنبری ایثارگری‌های مردم ما را یک سرمایه دانست و گفت: دشمن تلاش می‌کند این فرهنگ به فراموشی سپرده شود که قطعاً با هوشیاری مردم این فرهنگ به فراموشی سپرده نخواهد شد.

 

رسول بهرامی‌پور، رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه در این مراسم هفته دفاع مقدس را سندی متقن در جهت مظلومیت و در عین حال اقتدار نظام، انقلاب و ملت ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: جامعه حقوقی استان مفتخر است که پنج شهید حقوق‌دان را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده که شهیدان سلیم قنبری و غلامرضا گل آور منتسب به شهرستان اسلام‌آباد غرب هستند.

 

سرهنگ یوسف‌وند، فرمانده سپاه شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزاری این یادواره در شهرستان اسلام‌آباد غرب در هفته دفاع مقدس را با برکت دانست و از همکاری همه ادارات و نهادها به ویژه مسئولان قضایی شهرستان و بسیج حقوق‌دانان در این زمینه تقدیر کرد.

 

همچنین حجت‌الاسلام زمانی امام جمعه شهرستان اسلام‌آباد غرب نیز برگزاری این یادواره‌ها را در جامعه اسلامی ضروری دانست و افزود: توجه به یادمان‌های شهدا و خانواده‌های معظم شهدا باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

 

منوچهر فتاحی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری و معاونت توسعه حل اختلاف استان کرمانشاه نیز در سخنانی بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ارزش‌های اسلامی در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه ما را تدوین کردند و همگی باید در این راستا حرکت کنیم.

 

وی افزود: دستگاه قضایی استان راه شهادت و راه شهیدان راه حق را ادامه می‌دهد و یکی از شاخص‌های بسیار مهم موفقیت دستگاه قضایی تعامل با شجره طیبه بسیج و سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه است که اقدامات بسیار خوبی را دنبال می‌کنند.

 

بهگزارش تسنیم، در این مراسم از خانواده شهدای حقوق‌دان و جمعی از حقوق‌دانان بسیجی تجلیل شد و آیین نامگذاری بلوار شهید سلیم قنبری در شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شد.