برگزاری هفتاد و یکمین جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه

  پرینت
شناسه خبر : 17330 | تاریخ انتشار : 11 مرداد 1400 - 19:53 |
هفتاد و یکمین جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه با بررسی مسایل و مشکلات بانکی واحد‌های تولیدی و فعالان اقتصادی برگزار شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، داریوش پناهی دبیرکل اتاق کرمانشاه در این نشست با اشاره به ظرفیت قابل توجه شورای گفت‌وگو برای حل گره‌های پیش روی فعالیت‌های اقتصادی، اظهار کرد: این شورا می‌تواند مشکلات را در دو سطح ملی و استانی پیگیری کند.

وی ادامه داد: مسائلی که در سایر کارگروه‌های استان مطرح شده و نتیجه نگرفته، در این شورا قابل بررسی و مرتفع شدن است.

دبیرکل اتاق کرمانشاه با تاکید بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: مسائلی که در سطح استان قابل پیگیری نیست برای بررسی بیشتر به شورای ملی ارجاع خواهد شد.

وی اضافه کرد: لازم است خروجی جلسات این شورا، پیشنهادات و راهکارهای اجرایی باشد.

در ادامه دکتر بیژن رضایی مسئول دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه نیز از این شورا به عنوان قوی‌ترین شورای استان یاد کرد که مصوبات آن در دو سطح ملی و استانی قابل پیگیری است.

وی تاکید کرد: شورای گفت‌وگو این قابلیت را دارد که مسائل غیرقابل حل در استان را به شورای ملی و از طریق آن برای اصلاح قوانین و مقررات به مجلس شورای اسلامی ارجاع دهد.

وی سپس به مشکلات و مسائل بانکی که بسیاری از فعالین اقتصادی با آن مواجهند اشاره کرد و افزود: در ارزیابی و پایش فضای کسب و کار طی دوازده دوره اخیر، مشکلات بانکی همواره جز چهار مشکل اول استان بوده است.

به گفته رضایی، بسیاری از بنگاه‌های تولیدی از مشکلاتی که بانک‌ها برای آنها ایجاد کرده گلایه دارند و امید آن می‌رود بتوان با استفاده از ظرفیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، بتوان تعداد قابل توجهی از این مسائل را حل کرد.

در ادامه این نشست فعالین اقتصادی به بیان مشکلات بانکی خود در زمینه وثایق بانکی، تامین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش، کارشناسی وثایق و … پرداختند

اخبار مشابه
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
افتتاح سه آزمایشگاه نهاد ارزیابی انطباق در استان کرمانشاه به مناسبت روز جهانی تایید صلاحیت
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.