نشست هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با موضوع صیانت از حقوق عامه و حقوق بیت المال با حضور نمایندگان حقوقی سپاه و بسیج برگزار شد.

در این نشست رسول بهرامی پور مدیر سازمان بسیج حقوق دانان با بیان اینکه حقوق دانان انقلابی، مومن ، متعهد و پای کار هم وظیفه دفاع از حقوق مردم و هم حقوق بیت المال را بر عهده دارند، اظهار داشت: این نشست با همکاری معاونت حقوقی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) به منظور استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای صیانت از حقوق مردم و حقوق بیت المال برگزار گردید. وی در ادامه رعایت اصل پیشگیری در مقابله با تجاوز و تعدی به حقوق بیت المال و حقوق عامه را مهم دانست و افزود: حقوق دانان بسیجی از همه توان خود در این حوزه استفاده خواهند کرد.
رسول بهرامی پور در خاتمه توجه قوه مقننه کشور در ایجاد مشوق های لازم از جمله ایجاد فوق العاده ویژه نمایندگان حقوقی، امنیت شغلی ، حمایت حقوقی و قضایی از نمایندگان حقوقی و سایر مشوق های لازم را ضروری و گامی در جهت صیانت بیشتر این عزیزان از حقوق عامه و حقوق بیت المال را ضروری دانست.
در این نشست دکتر پرویز توسلی زاده، رئیس کل دادگستری استان با تشکر از برگزاری این نشست توسط سازمان بسیج حقوق دانان اظهار داشت: مهمترین مصداق دفاع از حقوق عامه و حقوق بیت المال را کمک به کاهش حجم پرونده های دستگاه قضایی دانست و افزود: اگر از هدر رفت این همه هزینه های ناشی از تشکیل پرونده های حقوقی و قضایی جلوگیری شود، این امر باعث جلوگیری از تضییع حقوق مردم و حقوق بیت المال خواهد شد. دکتر توسلی زاده گسترش آموزش حقوقی و مصالحه در جامعه را به عنوان یک فرهنگ ضروری دانست و افزود: همه دستگاه های اداری باید به طوری پاسخگوی مردم باشند که قانع کننده باشد و افراد به دنبال رابطه و واسطه نگردند و زمینه های ارتشا، اختلاس و وقوع رفتارهای مجرمانه فراهم نگردد.
در این نشست دکتر شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با تشکر از مشارکت حقوق دانان بسیجی در همراهی با دادسرا اظهار داشت : ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی در بخش تعزیرات یکی از ظرفیت های بسیار مهم برای برخورد قضایی با تضییع کنندگان حقوق عامه و حقوق مردم دانست و افزود: بی‌شک دستگاه قضایی با فعل ها و ترک فعل های منتج به تضییع حقوق مردم و همچنین حقوق بیت المال قاطعانه برخورد خواهد کرد. دادستان عمومی و انقلاب استان در خاتمه از آمادگی دادسرای مرکز استان و شهرستان ها برای رسیدگی ویژه به گزارشات منتج به تضییع حقوق عامه و حقوق بیت المال خبر داد.