با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و فرماندهان و بسیجیان پایگاه ها و حوزه های مختلف، مراسمی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در دادگستری کل استان برگزار شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ رئیس کل دادگستری استان، دکتر توسلی زاده در طلیعه سخنان خود در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر، این روز را روز تجلی همدلی ملت همیشه قهرمان ایران دانست و گفت ملت بزرگ ایران با همدلی و اتکا به قدرت لایزال الهی و رهنمودهایی معمار کبیر انقلاب اسلامی این روز را به یک روز تاریخی تبدیل کرد.
وی افزود: آزاد سازی خرمشهر به یقین پیوند امت با ولایت بود که سبب سرافرازی ملت بزرگ ایران شد و همین پیوند یک ناممکن را ممکن ساخت.
فرمانده حوزه ۹ بسیج کارمندی امام علی (ع) دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این روز بزرگ موجبات استحکام و ایستادگی و پایداری ملت بزرگ ایران در مقابل دشمنان را فراهم کرد و همین امر قدرت ما را به رخ جهانیان و عوامل استکبار کشاند.
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تاکید کرد وظیفه داریم برای انقلاب و اسلام در عرصه بین المللی تولید قدرت کنیم و این مهم با خدمت صادقانه و درست به مردم میسر می شود.
دکتر توسلی زاده خاطرنشان ساخت دشمن تمام توان خود را به کار گرفته است که نظام را به کم کاری متهم کند. بنابراین وظیفه داریم با تمام وجود به مردم خدمت کرده و مشکلات آنها را حل کنیم.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو تاکید کرد به فرموده مقام معظم رهبری انتخابات؛ مهمترین شاخص دخالت مردم در سرنوشت خویش است. بنابراین ضرورت دخالت در سرنوشت خویش حضور در انتخابات است.
ایشان تاکید کرد حضور حداکثری در روزی که دشمن کمر به کم رنگ جلوه دادن انتخابات بسته است یکی از مهمترین موضوعات است.
رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد انتخابات پرشور و با حضور حداکثری یقینا قدرت چانه زنی و قدرت ما را در عرصه بین‌المللی افزایش خواهد داد .
دکتر توسلی زاده افزود از دیگر موضوعات مهم در عرصه انتخابات تبیین معیارهای مقام معظم رهبری برای انتخاب اصلح است. این معیارها در مبارزه با فساد، جوانگرایی، دارای بصیرت انقلابی، ولایتمدار و…  مورد توجه است و رئیس جمهور منتخب و مجهز به این خصوصیات شیوه حکومت داری مبتنی بر ارزشهای انقلابی و دینی بر می گزیند و این جایگاه را برای خدمت به مردم می خواهد .
در ادامه این مراسم سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه ضمن تبریک سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: هم اکنون در شرایط حساسی در تاریخ سیاسی و اقتصادی کشور قرار داریم لذا وظیفه آحاد مردم و مسئولین، حضور پرشور و حداکثری در انتخابات پیش روست و طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید به دنبال مولفه های درست انتخابات در رابطه با انتخاب اصلح باشیم. سردار ریحانی در ادامه تاکید کرد که در راستای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمام شئون بالاخص انتخابات، باید نگاه امنیتی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی داشته باشیم.

در پایان مراسم از تعدادی از فرماندهان بسیج ادارات و تلاشگران موفق عرصه بسیج در استان با اهدای لوح تقدیر و هدیه، تجلیل بعمل آمد که از حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان نیز تجلیل شد.