سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰ بقعه از بقاع متبرکه و امامزادگان استان کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در ۴۰ بقعه از بقاع متبرکه و امامزادگان استان خبر داد و گفت: سالی آغاز می شود که دل‌های همیشه عاشق را دوباره متوجه مکتب سرخ شهادت خواهد بود ،مکتبی که نشان از پویایی و جاودانگی شهادت دارد.
وی ادامه داد: شهادت‌ میوه همان درختی است که ریشه در هیهات مناالذله دارد و ارمغان ماه محرم به تمام آزادگان جهان است ،ماهی که هر بار با حضور دوباره اش به تفسیر شرافت و عزت انسانی می پردازد و دل انسانهای آزاده را به دقایق عارفانه عاشورا می سپارد .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف تقویت باور‌های دینی و تبیین اهداف قیام عاشورا با بیان صحیح وقایع نهضت حسینی .
اجرای صحیح نیات واقفین با موضوع عزاداری امام حسین(ع) و تطبیق آن با نیازهای روز جامعه ، استفاده حداکثری از ظرفیت هیئت های مستقر در بقاع متبرکه و استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه ها بویژه حضور فعال و موثر در فضای مجازی برگزار می گردد.
حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی زمان اجرای این طرح را از ۸ مرداد لغایت ۵ مهر ماه مطابق با اول محرم لغایت آخر صفر اعلام کرد و گفت تعویض پرچم با بیرق عزای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در روز اول ماه محرم با حضور هیئات مذهبی، اجرای ویژه برنامه اصلی من العسل (همایش نوجوانان حسینی) در روز ششم محرم الحرام با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش ، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی (ع) در روز هفتم محرم الحرام و،برگزاری برنامه‌های روز تاسوعا و عاشورای حسینی و شام غریبان، برگزاری نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا در بقاع متبرکه و خیابان های اطراف، برگزاری مراسم زیارت عاشورا (ع) ،برگزاری همایش رهروان زینبی ،ویژه بانوان را از جمله برنامه های این اداره در ایام ماه محرم اعلام کرد.
ایشان راه اندازی کاروان عزای حسینی با اجرای مداحان و ذاکرین جوان و نوجوان ،اجرای گروه های تغزیه خوانی ،نصب تصاویر شهداء بویژه شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی در بقاع متبرکه را از دیگر برنامه های این اداره کل در ماه محرم عنوان کرد .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه همچنین از اعزام مبلغین به مناطق محروم خبر داد و گفت : در ایام ماه محرم ۳۰ نفر از مبلغان به مناطق محروم اعزام می شوند.
وی با اشاره به مساعدت به هیئت های مذهبی گفت : از محل عواید موقوفات منطبق یه صد هیئت مذهبی از هیئات استان مساعدت شده است .