معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از برپایی یک هزار و ۸۱۸ پایگاه جمع آوری زکات فطره در سطح استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا؛ کوروش کرمی پور با اشاره به برگزاری نماز عید فطر و جمع آوری زکات فطره در سطح استان گفت: در همین راستا یک هزار و ۸۱۸ پایگاه در سطح استان برای جمع آوری زکات فطره در روز عید فطر برپا می شود.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد دبیر شورای زکات استان استان است، خاطرنشان کرد: این پایگاه ها تمامی پایگاه های کمیته امداد، بهزیستی، مراکز نیکوکاری، پایگاه های بسیج، موسسات دارای مجوز و … را شامل می شود.

وی افزود: از این تعداد، یک هزار و ۳۵۸ پایگاه در سطح مساجد و شورای زکات روستاها فعال است و مابقی پایگاه در شهرها مستقر هستند.

وی با اشاره به استقرار پایگاه های جمع آوری زکات فطره در سطح تمامی مصلاهای تمامی شهرستان گفت: در مصلای نماز کرمانشاه هم ۵۰ پایگاه به همین منظور در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: جمع آوری زکات در روزعید فطر، شامل زکات فطره عام، زکات فطره سادات، کفارات عمد و کفارات غیرعمد می باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در پایگاه های جمع آوری زکات، دستگاه کارتخوان هم موجود است و افراد می توانند برای پرداخت زکات خود از کارت های اعتباری استفاده کنند.

وی یادآور شد: در کنار اینها پرداخت زکات از طریق شماره گیری کُد #۵*۸۸۷۷* و یا روش کارت به کارت هم قابل انجام است که در روش کارت به کارت افراد میتوانند زکات فطره عام را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۹۴۴۵، زکات فطره سادات را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۷۱۱، کفاره عمد را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۴۲۵۲ و کفاره غیرعمد را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۵۹۸۷ واریز کنند.