مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت چغندرقند پاییزه در مزارع مناطق گرمسیر استان خبر داد.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ محمدسعید هوشیار با بیان اینکه امسال ۱۱۵۰ هکتار چغندرقند پاییزه در مزارع مناطق گرمسیر استان کرمانشاه کشت شده، گفت: امسال در مقایسه با سال گذشته که ۳۹۰ هکتار چغندر قند پاییزه در استان کشت شده بود، افزایش سه برابری کشت این محصول را در استان شاهد هستیم.
هوشیار اضافه کرد: هم اکنون تنها در دو شهرستان قصرشیرین و سرپل‌ذهاب کشت پاییزه چغندرقند انجام می‌شود و در دیگر شهرستانها این کشت را نداریم.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس متوسط عملکرد چغندر قند پاییزه در استان را ۶۰ تن در هکتار عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود امسال ۶۹ هزار تن چغندر قند پاییزه از مزارع این دو شهرستان برداشت شود.
هوشیار با اشاره به مرغوبیت قابل قبول چغندرقند تولیدی در مناطق گرمسیر استان، گفت: هم اکنون محصول تولیدی به بهای هر کیلوگرم ۱۲۰۰ تومان از کشاورزان چغندرکار خریداری می‌شود.
هوشیار سپس با بیان اینکه توسعه کشت پاییزه چغندرقند به منظور استفاده از آب بارندگی های فصل های پاییز و زمستان و نیز تامین خوراک کارخانه های قند در فصول مختلف سال در برنامه استان است، گفت: در برنامه داریم تا در سنوات آتی کشت چغندر پاییزه را در مناطق گرمسیر استان توسعه دهیم.
وی با بیان اینکه برداشت چغندرقند پاییزه در مناطق گرمسیر استان شروع شده، گفت: برداشت محصول این مناطق تا اواخر خرداد ادامه خواهد داشت.