مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه با اشاره به افزایش مصرف آب به علت گرما و شیوع بیماری کرونا گفت: برای تأمین آب موردنیاز مشترکین شهرکرمانشاه در شرایط کنونی تمهیدات کوتاه مدتی اندیشیده شده است که راه اندازی مجدد چاه های خارج از مدار و حفر ۱۰ حلقه چاه جدید از آن جمله است. به گزارش نسیم […]

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه با اشاره به افزایش مصرف آب به علت گرما و شیوع بیماری کرونا گفت: برای تأمین آب موردنیاز مشترکین شهرکرمانشاه در شرایط کنونی تمهیدات کوتاه مدتی اندیشیده شده است که راه اندازی مجدد چاه های خارج از مدار و حفر ۱۰ حلقه چاه جدید از آن جمله است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر علیرضا کاکاوند افزود: در این راستا چاه زمزم که طی بیش از ۱۰ سال گذشته به علت عدم نیاز، شکستگی خط انتقال چاه زمزم به سمت تصفیه خانه شهیدنظری و نیز کدورت بالا از مدار خارج شده بود، مجددا پس از تعمیر و تعویض کابل زیرترانس و تهیه و نصب الکتروپمپ جدید و لوله آبده وارد مدار تولید و بهره برداری آب شرب شد.

وی با اشاره به اینکه دبی این چاه ۱۲ لیتر بر ثانیه است که به منظور تقویت فشار شبکه و جلوگیری از قطعی آب، به صورت پمپاژ مستقیم وارد شبکه منطقه ۳(در محدوده کرناچی) می شود افزود: تعداد مشترکین قانونی این محدوده ۳۵۰۰ مشترک می باشد و حدود ۳ هزار انشعاب غیرمجاز نیز درحال حاضر به صورت غیرقانونی از شبکه توزیع آب منطقه استفاده می کنند.

به گفته مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه باتوجه به وجود انشعابات غیرمجاز در این محدوده، احتمالا نیاز به افزایش تولید آب و پمپاژ به شبکه به میزان ۱۵ لیتر بر ثانیه دیگر داریم.

وی با بیان اینکه چاه صرفا یک مُسَکن کوتاه مدت برای مشکل تنش آبی است، بیان داشت: چاهی که قبلا در عمق ۴۰ متری به آب می‌رسید اکنون در عمق ۱۷۰ متری آب استخراج می‌کند و این عدد به طور قطع بیشتر نیز خواهد شد.

دکتر کاکاوند افزود: راه اساسی برای حل مشکل آب شرب شهر کرمانشاه انتقال آب از سد گاوشان است که امیدواریم مسئولان مربوطه هرچه زودتر مقدمات این کار را فراهم کنند تا دیگر شاهد کم‌آبی این شهر نباشیم.