سرپرست اداره کل شیلات استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال تولید ماهی و دیگر محصولات آبزی در استان به بیش از ۲۲ هزار تن برسد.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از ایسنا؛ سهراب صحرایی مجموع تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه در سال گذشته را ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و افزود: سال گذشته ۱۳ هزار و ۶۵۱ تن ماهی سردابی، ۵۴۴۹ تن انواع ماهیان گرمابی و ۲۴۰۰ تن محصولات شیلاتی از دیگر منابع آبی استان کرمانشاه تولید شد.

 

سرپرست اداره کل شیلات استان کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش تولیدات شیلاتی استان در سال جاری، افزود: پیش بینی می شود امسال تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه در پایان سال به ۲۲ هزار و ۳۱۰ تن برسد.

 

وی ادامه داد: بر اساس هدفگذاری صورت گرفته تا پایان سال ۱۴۰۶ تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه به ۳۴ هزار تن خواهد رسید.

 

صحرایی تاکید کرد: هم اکنون چند پروژه شیلاتی در دست اقدام شامل فاز دوم پروژه پرورش ماهیان گرمابی شهرستان قصرشیرین، پروژه کلاران دشه و پروژه توسعه پرورش ماهی ریجاب را در استان داریم که در صورت تخصیص اعتبار و با آغاز فعالیت آبزی پروری در این پروژه‌ها میزان تولیدات شیلاتی استان حداقل ۱.۵ برابر خواهد شد.

 

صحرایی با اشاره به سهم قابل قبول استان کرمانشاه در زمینه تولیدت شیلاتی در کشور، گفت: استان کرمانشاه از نظر تولیدات آبزی پروری در بین استانهای غیرساحلی پیشتاز است.

 

وی اضافه کرد: استان کرمانشاه هشتمین استان تولید کننده محصولات شیلاتی در کشور به شمار می‌رود.