مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: مشترکان کرمانشاهی ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی برق دارند که ۵۰ درصد از این بدهی متعلق به ادارات دولتی می باشد. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس مرآتی در جمع اصحاب رسانه با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همچنین تسلیت ماه […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: مشترکان کرمانشاهی ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی برق دارند که ۵۰ درصد از این بدهی متعلق به ادارات دولتی می باشد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس مرآتی در جمع اصحاب رسانه با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همچنین تسلیت ماه محرم اظهار داشت: با کمک مشترکین کرمانشاهی توانستیم به سلامتی از پیک سال ۹۹ عبور کنیم.

وی گفت: از همکاران شرکت و بخصوص شرکت برق منطقه ای غرب بخاطر خدمات رسانی خوب و مناسب به مشترکان تقدیر و تشکر می نمایم که با اقدامات خود باعث شدند تا در سال جاری خاموشی برنامه ریزی شده نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان داشت: با همکاری مردم و رسانه ها در سال جاری دغدغه پیک برق به حداقل رسید و با توکل بر خدا توانستیم با موفقیت از پیک برق سال جاری عبور نماییم.

وی افزود: این شرکت جزو دستگاه های خدمات رسان می باشد که امور توزیع برق در استان را بر عهده دارد و وظیفه برق رسانی به تمام استان را بر عهده دارد.

مرآتی در ادامه به تعداد مشترکان جدید اشاره داشت و گفت: در سال جاری ۶ هزار ۵۹۴ مشترک جدید به مشترکان استان اضافه شده است و عملیات برقرسانی نیز به ۶ روستا هم انجام شده است.

وی بیان داشت: در سال جاری مدت زمان خاموشی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده و تلفات انرژی نیز یک و نیم درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تاکید داشت: حدود ۱۷ هزار دستگاه ترانس برق در شبکه توزیع استان کرمانشاه نصب شده و پیک سال گذشته ۷۳۹ مگاوات بود که در سال جاری این مقدار به ۷۹۶ مگاوات رسید.

وی افزود: حدود ۸۳ درصد مشترکین استان تعرفه خانگی دارند و ۳.۵ درصد تعرفه عمومی، تعرفه کشاورزی یک درصد و همچنین ۴/. مشترکین استان تعرفه صنعتی دارند.

مرآتی گفت: در رابطه با مقایسه میانگین سهم مصرف برق با کشور در مصرف خانگی از میانگین کشوری بالاتر می باشیم به طوری که میانگین مصرف کشوری ۳۴ درصد می باشد اما در استان مصرف تعرفه خانگی ۴۲ درصد می باشد و تعرفه عمومی نیز دو برابر مصرف کشور را در استان داریم.

وی ادامه داد؛ در مورد روشنایی معابر حدود دو برابر میانگین کشوری مصرف برق داریم که وضعیت نشان می دهد مصرف استان در این زمینه بالاست.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در مورد وصول مطالبات مشترکان کرمانشاهی اظهار داشت: بعد از سپری شدن فرصت سه ماهه برای پرداخت قبض ها تا آخر اردیبهشت ماه بخاطر کرونا امیدواریم مشترکان عزیز قبض های خود را به موقع پرداخت نمایند.

وی ادامه داد؛ مطالبات شرکت از مشترکین استان حدود ۱۵۰ میلیارد تومان می باشد که ۵۰ درصد از این مطالبات متعلق به ادارات دولتی می باشد.

مرآتی در رابطه با جمع آوری انشعابات غیرمجاز گفت: سرقت انرژی خساراتی به شبکه وارد کرده و حتی برای خود استفاده کنندگان نیز مشکلاتی از قبیل برق گرفتگی به وجود می آید.

وی افزود: در شهر کرمانشاه میانگین سرقت ها در طول روز ۱۰ تا ۱۵ سرقت می باشد که این سرقت ها عمدتا در ترانس یا کابل های برق صورت می گیرد و در این میان تعدادی از سارقان نیز دچار برق گرفتگی شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر با همکاری نیروی انتظامی، سپاه و همچنین شیفت های شبانه همکاران شرکت، میزان سرقت ها به طور محسوسی کاهش یافته است و هم استانی های عزیز بخصوص از ساعت ۱۲ شب به بعد اگر فردی را مشاهده کردند که بالای ترانس برق باشد یا مشغول سرقت بوده بلافاصله با پلیس ۱۱۰ یا شماره ۱۲۱ تماس بگیرند.

وی گفت: در استان ۲ هزار ۵۳۹ روستای برقرار وجود دارد که بیشتر از ۹۹ درصد از روستاهای استان برقرار می باشند و حتی در برخی از روستاهایی با خانوارهای چند نفر نیز برق رسانی شکل گرفته است.

مرآتی در ادامه بیان داشت: تمام مسکن مهرهای استان از نظر خدمات برق رسانی به طور کامل تحت پوشش نعمت برق قرار گرفته اند و شرکت توانیر این خدمات را انجام داده است.

وی افزود: در سال جاری پیک بار استان حدود ۵ درصد رشد داشته است که پیک مصرف برق استان در روز ۸ مرداد ماه بوده است که ۸۷۶ مگاوات برق مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه تاکید داشت: در سال گذشته ۶ هزار تفاهم نامه با مشترکین صنعتی، کشاورزی و.. منعقد شده و مشترکین کشاورزی از ساعت ۱ تا ۴ عصر برق مصرف نکنند برق بیست ساعت بعدی را رایگان دریافت می کنند.

وی در پایان گفت: در هفته دولت ۳۸ پروژه با مبلغی بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد که البته در تمام طول سال پروژه های دیگری نیز به بهره برداری رسیده است.