رییس و مدیران سازمان جهاد استان کرمانشاه و مدیران ادارت تابعه به همراه سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان صبح امروز با استاندار کرمانشاه دیدار کردند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ابتدای این دیدار مهندس علی چاله چاله رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به ارائه گزارشی از وضعیت کشاورزی استان کرمانشاه پرداخت.
مهندس چاله چاله در ابتدای گزارش خود با اشاره به جایگاه کرمانشاه در کشاورزی کشور گفت؛ کرمانشاه در کشت محصولاتی چون  نخود،گندم،چغندر،آفتابگردان ،جو و …از رتبه های برتر کشوری برخوردار است و با بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تن تولیدات کشاورزی بیش از ۴ درصد تولیدات کشاورزی کشور را بخود اختصاص داده است.
وی پس از ارائه آمارهای بخش کشاورزی استان به استاندار کرمانشاه به ارائه گزارشی از طرح اصلاح الگوی کشت ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و برش ویژه این طرح در استان کرمانشاه و پیشنهادات اصلاحی سازمان در این خصوص پرداخت.
مهندس چاله چاله در ادامه به طرح کشت قراردادی در استان کرمانشاه پرداخت و افزود ؛ در این راستا امسال کشت گندم آبی در غالب کشت قراردادی قرار گرفت و تا کنون بیش از ۶۵ درصد از اراضی گندم آبی استان تحت کشت قرار دادی قرار گرفته است.
وی در ادامه به طرح جهش تولید در دیمزارها با همراهی ستاد اجرایی فرمان امام( ره) اشاره کرد و گفت؛ در این طرح ۴۱۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها قرار خواهد گرفت و تا به امروز این طرح در سطح ۳۲۲ هزار هکتار انجام شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه سپس به طرح انتزاع و واگذاری مسئولیت های سازمان صمت به سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در خصوص نظارت بر بازار کالاهای کشاورزی اشاره کرد و گفت:در این راستا از زمان واگذاری مسئولیت ها نظارت ها و بازرسی ها بر بازار مستمر و مطلوب بوده است.
چاله چاله آنگاه به مصوبات سفر هیات دولت به استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: مصوبات بسیار خوبی در سفر هیات دولت به استان کرمانشاه در بخش کشاورزی داشتیم و حدود ۳ هزار میلیارد تومان در این راستا به استان کرمانشاه تخصیص یافت که مجموعه سازمان در تلاش هستند این اعتبارات هر چه سریعتر به بخش کشاورزی کرمانشاه تزریق شود.
مهندس چاله چاله سپس به برنامه ریزی های سازمان جهت تدارک و تامین میوه شب عید پرداخت و گفت: در این راستا برنامه ریزی های لازم صورت گرفته و مباشر طرح مشخص شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه خواستار حمایت استاندار کرمانشاه از بخش کشاورزی شد و افزود: بخش کشاورزی با سفره مردم و امنیت غذایی مردم عجین شده و چنانچه حمایت های استاندار در بخش کشاورزی را شاهد باشیم قطعا موفقیت و توسعه این بخش امکان پذیر خواهد بود.
وی در پایان با اشاره به رسالت های سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه و کمبود بودجه در این سازمان افزود: وضعیت رفاهی کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه مطلوب نیست و نیازمند توجه جدی است .
در ادامه این دیدار استاندار کرمانشاه ضمن تاکید بر اهمیت بخش کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برنامه های بخش کشاورزی استان کرمانشاه می بایست منجر به تامین معیشت کشاورزان شود و در این راستا قطعا از برنامه های توسعه ای بخش کشاورزی که نفع کشاورزان در آن دیده شده حمایت خواهد شد.
استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به قیمت کالاهای کشاورزی بویژه گوشت قرمز در کرمانشاه افزود: قیمت کالاهای کشاورزی می بایست منجر به رضایت مندی مصرف کنندگان شود و در زمینه گوشت قرمز قطعا می بایست قیمت آن متعادل شود و نباید در استانی که جایگاه دامپروری در کشور را بخود اختصاص داده ،شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز نسبت به استان های دیگر باشیم.
در ادامه این دیدار مدیران ادارت تابعه و مدیران حاضر در جلسه به ارائه گزارش های حوزه کاری خود پرداختند.