با توجه به نزدیک شدن به فصل بار تابستان سالجاری و لزوم برنامه ریزی در حوزه مدیریت مصرف برق در بخش های مختلف از جمله عمومی،کشاورزی و بکارگیری مولد های خود تامین ادارات طی نشستی با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، نماینده دادستان،نمایندگان شرکت آب و فاضلاب استان، شرکت آب منطقه ای کرمانشاه و جهاد کشاورزی استان تعزیرات حکومتی و ... در سالن همایش شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه برگزار شد

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس مرادی ضمن تشریح ماموریت ها، چشم انداز و اهداف استراتژیک شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، گفت: درصد مصرف سرانه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، هشت درصد افزایش رشد داشته است و سرانه مصرف بخش عمومی و اداری استان کرمانشاه از میانگین کشور بالاتر است، به طوری که ادارات ۳۳ درصد بیشتر از میانگین کشور مصرف برق دارند.
وی با اشاره به لزوم مدیریت مصرف برق در تابستان ۱۴۰۲ افزود: در سال گذشته با همکاری بخش های خانگی، صنعتی، کشاورزی، و بعضی از ادارات ۵۸ مگاوات کاهش بار در حوزه مدیریت مصرف برق داشتیم که این رقم برای سال ۱۴۰۲ ،۱۲۲مگاوات پیش بینی شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه پاداش همکاری در سال گذشته را بیش از ۶ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: حدود سه و نیم میلیارد تومان نیز بار مالی رایگان کردن مشترکین کم مصرف برق بوده است.
در ادامه این نشست، مهندس مهدوی معاون فروش و خدمات مشترکین این شرکت ضمن تشریح سهمیه مدیریت بار ابلاغی از سوی شرکت توانیر، گفت: مدیریت بار تحقق یافته بخش اداری درسال گذشته ۴٫۶ مگاوات بوده است که این عدد در سال ۱۴۰۲ باید به ۲۴ مگاوات برسد.
وی با درخواست همکاری از ادارات بر لزوم راه اندازی و به کارگیری مولدهای خودتامین ادارات تاکید کرد: باتوجه به برنامه هوشمندسازی کنتورهای برق، امیدواریم همه ادارات در سطح استان بستری فراهم کنند که دارای کنتور هوشمند شوند.
در ادامه دکتر یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به مصوبات هیئت وزیران اعلام کرد: ادارات بایستی با شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در زمان اعلام پیک بار همکاری لازم را نمایند و اداراتی که از ساعت ۱۳ به بعد مصرف خود را کاهش ندهند، با اخطار قطع می گردند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه دستگاه های دیزل ژنراتور می توانند کمک کننده باشند، ادامه داد: لازم است این دستگاه ها در همه ادارات راه اندازی شوند چراکه در مواقع بحرانی نیز می توانند موثر واقع شوند.
وی استفاده ادارات از پنل های خورشیدی را نیز مطرح کرد و گفت: باتوجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه انرژی های تجدید پذیر، ادارات می توانند در این زمینه نیز سرمایه گذاری کنند.
همچنین نماینده دادستان استان کرمانشاه باتوجه به اهمیت برق در زندگی روزمره عامه مردم بر لزوم مدیریت مصرف برق در تمامی بخش ها تاکید کرد و گفت: دادستانی کرمانشاه همکاری با شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه را دراستای عبور از پیک بار فصل تابستان اعلام می کند.
در پایان این جلسه، نمایندگان ادارات نیز چالش ها و پیشنهادات خود را در زمینه مدیریت پیک بار در فصل تابستان و چگونگی مدیریت مصرف برق مطرح کردند و به سوالات ایشان پاسخ داده شد.