مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: باید قهرمانان ورزشی کرمانشاه را به جوانان استان معرفی کنیم.

منوچهر حاتمی، امروز (پنجم اردیبهشت) در شورای ورزش شهرستان دالاهو، باتاکید بر لزوم توسعه ورزش در بین مردم و بویژه جوانان، اظهارکرد: در این راستا باید موضوع الگوسازی در ورزش را در دستور کار قرار دهیم.

وی با تاکید براینکه هیات های ورزشی باید نقشی اساسی در این زمینه ایفا کنند، گفت: اگر الگوهای ورزشی به نونهالان، نوجوانان و جوانان معرفی شوند و آنها بدانند که قدر قهرمانان را می دانیم، با اعتماد به نفس و امید بیشتری به ورزش روی خواهند آورد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه توسعه ورزش پیامدهای مثبت جسمی، روحی و روانی را در جامعه بدنبال خواهد داشت، افزود: تلاش می کنیم از همه فعالیت‌های ورزشی و ‌قهرمانان در حد توان حمایت کنیم.

وی تاکید کرد: از آنجایی که نیمی از جمعیت استان در شهرستانها زندگی می کنند، بنابراین هیات های استانی موظف هستند با حمایت از هیات های شهرستانی زمینه توسعه ورزش را در شهرستانها هم فراهم کنند، تا جایی که ورزش در بین همه اقشار جامعه نهادینه شود.

به گزارش ایسنا، حاتمی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت ورزش شهرستان دالاهو اشاره کرد و گفت: در این شهرستان ۲۰ هیات ورزشی با ۱۰۶۰ ورزشکار سازمان یافته فعالیت می کنند که این تعداد باید افزایش پیدا کند و هیات های بیشتری در این شهرستان فعالیت داشته باشند.

وی سرانه فضاهای ورزشی در این شهرستان را ۱٫۷ متر عنوان کرد و گفت: باتوجه به اینکه این میزان سرانه فضای ورزشی کافی نیست، برای همین بزودی فضاهای ورزشی جدیدی را به اماکن شهری و روستایی این منطقه اضافه خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه در سالهای گذشته اعتبارات شهرستانی کمی برای تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی دالاهو تخصیص یافته، گفت: از مسئولین شهرستان انتظار داریم در سال جدید اعتبارات خوبی را در این زمینه لحاظ کنند تا بخشی از عقب ماندگی های آن در حوزه زیرساخت های ورزشی جبران شود.

وی در ادامه عنوان کرد: در این شهرستان الگوهای ورزشی خوبی همچون حافظ قشقایی در رشته وزنه برداری وجود دارد که می تواند باعث تشویق و جذب جوانان بیشتری به سمت ورزش شود.

حاتمی در ادامه از فعالیت ۱۵ خانه ورزش روستایی در این شهرستان خبرداد و گفت: در نظر داریم طی سالجاری دو خانه ورزش جدید روستایی را در این شهرستان راه اندازی کنیم تا امکان فعالیت های ورزشی در روستاهای بیشتری فراهم شود.

وی گفت: همچنین این شهرستان در رشته بسکتبال هم ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی دارد که در آینده تجهیزات لازم را برای این رشته در اختیار شهرستان قرار خواهیم داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت زمین فوتبال چمن مصنوعی این شهرستان هم گفت: خوشبختانه عملیات اجرایی این زمین به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.