سرپرست شرکت گاز استان اظهار کرد: ما در شرکت گاز با راه اندازی  «پویش درست مصرف کنیم»  و برگزاری مسابقه نقاشی در مدارس و اهدا جوایز، تلاش می کنیم  در زمینه  مصرف بهینه گاز فرهنگ سازی کنیم. 

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه، سرپرست  شرکت گاز استان در جلسه مدیریت بحران که روز یکشنبه مورخ ۱۱ دی ماه ۱۴۰۱  با حضور رؤسای نواحی استان کرمانشاه  با هدف تأمین پایدار گاز  طبیعی  برگزار شد، با اشاره به  افزایش مصرف گاز در کشور و  لزوم فرهنگ سازی در این زمینه،  اظهار کرد: ما در شرکت گاز استان با راه اندازی  «پویش درست مصرف کنیم»  و برگزاری مسابقه نقاشی در مدارس و اهدا جوایز در مقطع ابتدایی و  انجام کارهای تحقیقی در مقطع متوسطه با مشارکت آموزش و پرورش استان، تلاش می کنیم  در زمینه  مصرف بهینه گاز، فرهنگ سازی کنیم.

حسینی با تأکید بر اینکه باید دانش آموزان و فرزندان ما در زمینه مصرف گاز   مطالبه گر باشند،  گفت:  انرژی گاز متعلق به آیندگان است و فرزندان ما سهم آینده خود از آن را باید مطالبه کنند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از ادارات اتلاف انرژی داریم و سیستم  های گرمایشی  برخی از مدرسه ها به صورت مستمر روشن است ،  گفت:  ادارات و نهادها باید در روزهای تعطیل موتورخانه خود را خاموش کنند و الگوی مصرف را رعایت کنند و موتورخانه ها را یک ساعت قبل از شروع کار روشن و یک ساعت قبل از اتمام کار خاموش کنند، به همین خاطر باید  تیم های بازرسی قوی بر آنها نظارت داشته باشند و به پرمصرف ها اخطار داده و در صورت عدم رعایت نسبت به قطع جریان  گاز اقدام شود.

سرپرست شرکت گاز استان از رؤسای نواحی خواست با استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان هایی همچون اداره ارشاد،  سازمان تبلیغات اسلامی ، اوقاف، آموزش و پرورش،ائمه جمعه و جماعت، در ترویج فرهنگ  مصرف گاز بکوشند، و اعلام کرد: گاز اماکن غیرضرور عمومی، استخرها، ویلاهای غیر سکونت گاهی و مشترکین پرمصرفی که به اخطارها بی تفاوت هستند و   تمامی اماکن دارای گرماتاب،قطع شود.

وی ادامه داد:  گاز بها مشترکینی که مصرف آنها کمتر از ۷۰ درصد الگوی متعارف مصرف باشد،  رایگان خواهد خواهد بود و نیز مشترکینی که نسبت به سال قبل کاهش مصرف داشته باشند، ۱۰ تا ۴۰ درصداز  تخفیف  تعلق می گیرد و در مقابل مشترکین پرمصرف به صورت پلکانی و تا سقف  ۲۰۰درصد جریمه خواهند شد.

حسینی تصریح کرد:  در خانه های روستایی تبادل گرمایی بالاست به همین دلیل پیشنهاد می شود عزیزان روستایی تا حد امکان یک محدوده خاص از خانه هایشان را گرم کنند و و تمامی درزها و شکاف های منزل  و کانال ها کولر را ببندند.

وی در پایان از مدیران نواحی خواست تا نسبت به برگزاری مانور قطع گاز در شهرستان ها اقدام کنند تاسطح آمادگی پرسنل در صورت قطع گاز ارزیابی شود.

گفتنی است در این جلسه رؤسای نواحی مختلف استان نظرات و پیشنهادات خود در جهت  بهینه سازی مصرف گاز و فرهنگ سازی در زمینه  رعایت الگوی مصرف را بیان نمودند.