فرماندار کرمانشاه بر ضرورت برنامه ریزی برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی از مهدکودک ها و مدارس تاکید کرد.  به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، فضل الله رنجبر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه که امروز(۱۳ مرداد) در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت افزایش ضریب کتابخوانی در شهرستان […]

فرماندار کرمانشاه بر ضرورت برنامه ریزی برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی از مهدکودک ها و مدارس تاکید کرد. 

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا، فضل الله رنجبر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمانشاه که امروز(۱۳ مرداد) در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت افزایش ضریب کتابخوانی در شهرستان کرمانشاه، اظهار کرد: اگر بتوانیم تعداد کتابخوان ها را بالا ببریم، آنگاه می توانیم بگوییم  موفق عمل کرده ایم.

وی با اشاره به ضرورت نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه اضافه کرد: باید کتابخوان کردن افراد را از کودکی آغاز کنیم.

وی سپس بر  اهمیت پای کار آوردن خیرین در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و افزود: خیرین باید در حوزه ترویج کتاب و کتابخوانی به ویژه هدیه کردن کتاب ورود کنند.

وی در ادامه با اشاره به کمرنگ شدن فرهنگ هدیه دادن کتاب در جامعه گفت: چندسالی است که این فرهنگ کمرنگ شده که نیاز به ریشه یابی دارد تا بتوان نسخه ای برای آن ارائه داد.

وی سپس با اشاره به اهمیت جذاب کردن محیط کتابخانه ها، تاکید کرد: باید موضوع شاداب سازی کتابخانه ها را در برنامه بگذاریم.

معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به تغییر چهره کتابخانه ها گفت: امروزه کتابخانه ها به مراکز فرهنگی اجتماعی تبدیل شده اند.

وی سپس با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره رضوی در استان کرمانشاه افزود: امسال که چهارمین سال برگزاری این جشنواره است شاهد رشد ۳۲ درصدی آمار شرکت کنندگان در این مسابقه در استان بوده ایم.

حسنی خونسار با بیان اینکه ۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر در جشنواره رضوی استان کرمانشاه در دو بخش آنلاین و مکتوب شرکت کردند، گفت: هفت هزار و ۲۵۵ نفر از این افراد در شهرستان کرمانشاه متقاضی شرکت در این مسابقات شده بودند.

 وی اضافه کرد :مراسم اختتامیه جشنواره رضوی ۲۷ مرداد در سالن همایش کتابخانه امیرکبیر برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست موضوعاتی مثل افزایش حق عضویت کتابخانه های عمومی، اختصاص اعتبار برای حل مشکلات ساختمانی کتابخانه ها و… مطرح شد.