یک بهله سارگپه پا بلند مصدوم که توسط یک شهروند کرمانشاهی به اداره حفاظت محیط ز یست شهرستان کرمانشاه تحویل داده شده بود پس از یک هفته مراقبت با بهبودی کامل در طبیعت رهاسازی شد. به گزارش نسیم کرمانشاه، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، یک بهله عقاب مصدوم در هفته گذشته توسط […]

یک بهله سارگپه پا بلند مصدوم که توسط یک شهروند کرمانشاهی به اداره حفاظت محیط ز یست شهرستان کرمانشاه تحویل داده شده بود پس از یک هفته مراقبت با بهبودی کامل در طبیعت رهاسازی شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه، یک بهله عقاب مصدوم در هفته گذشته توسط یکی از شهروندان به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه تحویل داده شد که پس از مراقبت و بازیابی سلامت و توان بازگشت به طبیعت توسط محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه در طبیعت رهاسازی شد.
محمدحسین فلاحتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: دهم اردیبهشت ماه سالجاری یکی از شهروندان ضمن تماس با اداره درخواست مراجعه محیط بانان به محل جهت تحویل این عقاب مصدوم کرده که با توجه به فصل زادآوری وحوش و حضور پرسنل در مأموریت گشت و کنترل مناطق تحت مدیریت، امکان مراجعه  فوری به محل جهت تحویل عقاب میسور نبود.
وی افزود: این شهروند پرنده مذکور را شخصاً  به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه جهت تیمار و مداوا تحویل داد.
فلاحتی در ادامه ضمن تشکر از این اقدام شهروند کرمانشاهی تصریح کرد: پس از یک هفته مراقبت و اطمینان از بهبودی سارگپه، این پرنده توسط محیط بانان در زیستگاه های طبیعی شهرستان رهاسازی شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمانشاه همچنین افزود: گستردگی حوزه استحفاظی شهرستان با بیش از ۱۰۰ هزار هکتار مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش و همچنین ضرورت حضور پرسنل در فصل زادآوری وحوش در مناطق حساس سبب شده که تمامی توان را در این جهت بکار گیریم و در مواردی پاسخگوی فوری و لحظه ای و حضور در سایر مناطق آزاد و شهری امکانپذیر  نباشد لذا ممکن است انتقاداتی وارد شود و زحمات محیط بانان نادیده گرفته شود.
وی در پایان از عموم مردم طبیعت دوست کرمانشاه درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه پرنده و یا حیوان وحشی آسیب دیده موضوع را با شماره تلفن گویای ۱۵۴۰ و یا شماره ۰۸۳۳۸۲۳۶۷۳۳ در میان بگذارند.