وزیر جهاد کشاورزی گفت: گلخانه هلیلان نقش مهمی در تولید ، اشتغال و صادرات منطقه دارد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ عصر پنجشنبه یکم مهرماه دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی از مجموعه گلخانه ای شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر در شهرستان هلیلان بازدید به عمل آورد.

دکتر ساداتی نژاد در این بازدید احداث این گلخانه در منطقه محروم هلیلان را اقدامی برجسته توسط سازمان اقتصادی کوثر و بنیاد شهید دانست و با مثبت ارزیابی کردن آن گفت : چنین پروژه های در منطقه نقش بسیار مهمی در تولید و اشتغال دارد و با توجه به مرزی بودن استان ایلام میتوان از صادرات محصولات این پروژه ها به خوبی استفاده کرد .

وی افزود :  وزارت جهاد کشاورزی برنامه دارد در وهله نخست پروژه های نیمه تمام را تکمیل کند که در این دوره با توجه شعار دولت که عدالت محوری و محرومیت زدایی است، به هلیلان بعنوان یک منطقه کم برخوردار و محروم بیش از سایر مناطق توجه می شود

در این بازدید دکتر سید صاحب میرپناهی مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر با ارائه گزارشی از روند اجرای مجموعه گلخانه ای هلیلان گفت: این پروژه شامل ۷/۲ هکتار گلخانه در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار می باشد که احداث آن بصورت کاملا ایرانی توسط شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر در دو فاز اجرا گردید و فاز اول آن هم اکنون زیر کشت و در حال تولید است که زمینه اشتغال ۷۰ نفر از جوانان منطقه را فراهم کرده است که ارزآوری، افزایش ضریب امنیت غذائی، اشتغال و مهارت اندوزی از مهمترین دستاوردهای احداث گلخانه در مناطق محروم می‌باشد.

وی افزود : فاز دوم پروژه گلخانه هلیلان با ۴/۲ هکتار در حال اجرا می باشد که با به بهره برداری رسیدن آن در مجموع سالانه بیش از ٢١٠٠ تن محصولات گلخانه ای تولید و روانه بازار می شود .

دکتر میرپناهی در ادامه با توجه به نقش این گلخانه در استان و منطقه خواستار حمایت های وزارت جهاد کشاورزی با ارائه تسهیلات برای تکمیل پروژه و رفع موانع برق رسانی و گازرسانی به مجموعه گلخانه ای هلیلان شد.

 

مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر در پایان ضمن اشاره به وضعیت احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای غرب کشور در شهرستان اسلام آبادغرب استان کرمانشاه با اشتغال مستقیم ٣٠٠ نفری و بهره برداری از آن در روز شهید سال جاری، خواستار حمایت های بیشتر در تامین زیرساخت ها و منابع مالی مورد نیاز جهت بهره برداری از آن شد.

لازم به ذکر است شرکت پیشگامان توسعه کشاورزی کوثر کرمانشاه که در زمینه تولید محصولات گلخانه‌ای و احداث گلخانه فعالیت می‌کند در استان‌های تهران، کرمانشاه و ایلام اقدام به سرمایه‌گذاری و احداث گلخانه نموده است.