‍ مهندس “علی اسدی” در خلال بازدید دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از این پروژه، گفت: پست ۲۳۰ کیلوولت شاهد(سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) و اتصالات مربوطه آن با اعتباری بالغ بر ۱۱۸ میلیارد تومان به همت جوانان ایرانی به‌ویژه مهندسان کرمانشاهی آماده بهره‌برداری است. به گزارش نسیم کرمانشاه به […]


مهندس “علی اسدی” در خلال بازدید دکتر محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی از این پروژه، گفت: پست ۲۳۰ کیلوولت شاهد(سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) و اتصالات مربوطه آن با اعتباری بالغ بر ۱۱۸ میلیارد تومان به همت جوانان ایرانی به‌ویژه مهندسان کرمانشاهی آماده بهره‌برداری است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای غرب، دکتر محمد رشیدی نماینده مردم فهیم کرمانشاه پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های بزرگ انتقال و فوق‌توزیع شرکت برق منطقه‌ای غرب در کرمانشاه، گفت: پست ۲۳۰ کیلوولت “شاهد” کرمانشاه در حالی آماده بهره‌برداری توسط جوانان این مرزوبوم است که ما در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه هستیم.

رشیدی پس از بازدید از ایستگاه بزرگ و استراتژیک ۲۳۰ کیلوولت شاهد (سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی) در منطقه فرامان شهرستان کرمانشاه، ابراز امیدواری کرد که با تکیه بر توان جوانان و متخصصان ایرانی این پست ایجاد شده و این نشان می‌دهد ما در راستای فرامین توسعه محور رهبر بزرگ انقلاب اسلامی در سال جهش تولید حرکت نموده و همگام با مردم و دولت با نگاه به چشم‌اندازی که مقام معظم رهبری ترسیم نموده‌اند، گام برداشته‌ایم که امید است این حرکت تا بی‌نیازی کامل و عدم وابستگی به غرب ادامه یابد که ان‌شاءالله همین نیز محقق خواهد شد.

مهندس علی اسدی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب نیز با اشاره به پیشرفت ۱۰۰ درصدی پروژه احداث پست ۲۳۰ کیلوولت شاهد، گفت: هدف از ساخت ایستگاه انتقال برق شاهد، افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق، کاهش تلفات و امکان تغذیه پست‌های فوق‌توزیع جدید در شهرستان کرمانشاه با توجه به رشد مصرف است.

مهندس اسدی افزود: صنعت برق آمادگی کامل دارد تا در راستای فراهم نمودن زیرساخت‌های توسعه منطقه حرکت کرده و به صنعتی شدن کرمانشاه و غرب کشور کمک کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب در پایان گفت: خوشبختانه این پروژه به همت و توان جوانان همین منطقه آماده بهره برداری شده که امید است کمک خوبی به توسعه استان بکند.

گفتنی است این پروژه به ظرفیت ۳۲۰ مگاولت‌آمپر ، دارای ۲ ترانس ۱۶۰ مگاولت‌آمپر، ۲ فیدر خط ۲۳۰ کیلوولت، ۴ فیدر خط۶۳ کیلوولت، ۲ فیدر ترانس ۲۳۰ کیلوولت، ۲ فیدر ترانس ۶۳ کیلوولت، بیش از ۳ کیلومتر خط ۶۳ کیلوولت دومداره و بیش از یک کیلومتر خط ۲۳۰ کیلوولت دومداره می‌باشد.

شایان ذکر است برای احداث و بهره‌برداری از این پروژه و اتصالات مربوطه آن بالغ بر ۱۱۸میلیارد تومان هزینه شده است.