مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از ایجاد ۲۱ هزار فرصت شغلی در کرمانشاه با ابلاغ سند اجرایی اشتغال در سال ۹۸ خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، حسن عزیزی تدوین و اجرایی شدن «سند اجرایی اشتغال» را در کاهش نرخ بیکاری بسیار اثرگذار دانست و اظهار داشت: سند […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از ایجاد ۲۱ هزار فرصت شغلی در کرمانشاه با ابلاغ سند اجرایی اشتغال در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر، حسن عزیزی تدوین و اجرایی شدن «سند اجرایی اشتغال» را در کاهش نرخ بیکاری بسیار اثرگذار دانست و اظهار داشت: سند اجرایی اشتغال بسیار اثر گذار بوده و ۵ رتبه نرخ بیکاری استان را کاهش داده است.

وی از ابلاغ سند اجرایی اشتغال در سال ۹۸ خبر داد و گفت: این سند نیز به فرمانداران ابلاغ شده و براساس آن کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری تا پایان سال ۹۸ هدف گذاری شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان کرد: براساس این سند قرار است ۲۱ هزار فرصت اشتغال خالص در استان کرمانشاه ایجاد شود.
این مسئول با بیان اینکه استان کرمانشاه پیش از این در جایگاه اول بیکاری قرار داشت کاهش ۵ رتبه ای در این زمینه طی بهار امسال را گام خوبی در کاهش نرخ بیکاری استان دانست.

عزیزی خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه هم اکنون در جایگاه پنجم بیکاری کشور قرار گرفته است.

وی به کاهش ۴.۷ درصدی نرخ بیکاری در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: براساس نتایج اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران و بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۰ سال و بالاتر، نرخ بیکاری استان کرمانشاه در بهار امسال کاهش چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.