شهردار کلانشهر کرمانشاه با اشاره به نیاز شرایط جسمی و روحی ویژه برای آتش نشان شدن، گفت: شجاعت و ایثار ۲ مشخصه برجسته و بارز آتش نشانان است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، دکتر نادر نوروزی شهردار کلانشهر کرمانشاه در مراسم تجلیل از آتش نشانان نمونه که با حضور معاونت عمرانی استاندار، فرماندهی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد، اظهار داشت: آتش نشان شدن شرایط ویژه جسمانی و روحی می‌خواهد.

وی افزود: ایثار و شجاعت که ۲ مشخصه بارز آتش نشانان است که از آمادگی جسمانی و اعتقاد انسانی سرچشمه می گیرد.

شهردار کلانشهر کرمانشاه با اشاره به غلبه روحیه ایثار بر مادی گرایی در آتش نشانان، تصریح کرد: توان و آمادگی آتش‌نشانان، آرامش‌بخش شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: اگر از اجر اخروی تلاش‌های آتش‌نشانان بگذریم، اثرگذاری اقدامات آنان در خارج کردن اضطراب و استرس از حادثه دیدگان قابل چشم پوشی نیست.

نوروزی ادامه داد: تامین رفاهیات برای آتش‌نشانان در دیگر جوامع انسانی همواره مورد تاکید بوده و در کشور ما نیز همواره سعی بر این بوده رفاهیات آتش‌نشانان تامین شود.

وی با تاکید بر استمرار اقدامات پیشگیرانه مجموعه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، از توجه ویژه به مبحث آموزش در حوزه خدمات ایمنی و اطفا حریق سخن گفت و از تاسیس یک مرکز آموزشی برای مجموعه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در کرمانشاه و در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

شهردار کرمانشاه در پایان از آمادگی نسبی مجموعه آتش‌نشانی کرمانشاه برای گذر از بحران‌های احتمالی با کمترین خسارت جانی و مالی برای شهروندان خبر داد.