مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: سازمان اوقاف در رویکرد جدیدش از حالت سنتی و لایه‌های قدیمی خارج و به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان روی آورده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفتگویی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای وقف گفت: سازمان‌اوقاف وامور خیریه در رویکرد جدیدش در حمایت از شرکت های دانش بنیان که بعد از حضور دکترخاموشی خیلی پررنگ شده و میتوانیم بگوییم تغییر مسیر داده و سیاست جدیدی را شروع کرده و مشابه تمام سیستم‌هایی که می خواهند از حالت سنتی و لایه های قدیمی خارج و وارد فاز جدیدی از حیات خودشان شوند، در زمینه دانش بنیان ها ورود بسیار خوبی داشته است.
وی ادامه داد:عصر، عصر دانش است امروز علم است که حکمرانی می‌کند، علم‌است که حرف برای گفتن دارد.علم است که عیار پیشرفت یک کشور و یک ملت را روشن می کند.
صالحی افزود: ما اگر سازمان اوقاف و امورخیریه را به عنوان‌ یک نهاد و سازمان تعریف کنیم اگر در لایه های قدیمی و سنت قدیمی خودش می ماند طبیعتا از قافله عقب می بود اما حقیقتا خیلی شتابان در زمان حضور دکترخاموشی در این مسیر دارد گام برمی دارد و ما امروز داریم‌ ثمره آن را می بینیم.
وی تصریح گرد: ما‌ امروز در زمینه تولید، در زمینه اشتغال در زمینه اجرای نیّت و در هر زمینه که فعالیت می کنیم داریم علمی کار می کنیم. هرکس نگاهی به این نمایشگاه بیاندازد گام‌های بلند و حرکت شتابان اوقاف را  می بیند و من به عنوان خادم وقف و بقاع متبرکه برخودم بالیدم وقتی می بینم شرکت هایی که اوقاف از آنها حمایت می کند دارد در جهان‌ دانش حریف می طلبد.
صالحی یادآور شد: دانشمندان عزیزی که اینجا حمایت میشوند با خیال راحت دارد فکر می کنند، تولید می کنند و دغدغه دیگری ندارند اوقاف دارد از اینها حمایت می کند که دانششان‌ را بیاورند داخل جامعه.
وی در مورد فعالیت های دانش بنیان اوقاف کرمانشاه نیز گفت:ما همینجا با یکی از این شرکت های دانش بنیان در مرحله تنظیم‌ قرارداد در زمینه اصلاح نژاد گونه هایی از درخت گردو هستیم.